"CUMHURİYETİMİZ İLELEBET PAYİDAR OLACAKTIR."

Okunma: 175
Bucak 28 Ekim 2016 12:59
Videoyu Aç "CUMHURİYETİMİZ İLELEBET PAYİDAR OLACAKTIR."
A
a

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 93. yılı nedeniyle Bucak Baro Temsilcisi Av. Abdullah ÖZEL tarafından bir mesaj yayınlandı.

  Mesaj şu şekilde;
  "Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 93. yılını Millet olarak onur ve gururla kutluyoruz. Güç koşullar altında verilen istiklal ve istikbal mücadelemiz, millet iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Cumhuriyetimizin kabul edilişi ile taçlanmıştır. Milletimiz bu 93 yıllık süreçte büyük sınavlar vermiş ve büyük badireler atlatmıştır. Milletimizin sahip olduğu basiret ve feraset ile vatan ve bağımsızlık tutkusu bu badirelerin atlatılmasında en önemli saik olmuştur.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde yürütülen milli mücadele ve sonrasında yine Büyük Atatürk önderliğinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 100 yaşına gelmesine sayılı zamanlar kalmıştır. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yılında dünya milletleri arasında her yönden güçlü ve gelişmiş bir Türkiye Cumhuriyeti'nin inşası en önemli toplumsal amacımız olmalıdır. Ülkemizin suni gerilim ve iç çatışmalardan uzak durarak ve ortak değerler ekseninde birleşerek  GÜÇLÜ MİLLET - GÜÇLÜ DEVLET mottosu ile tüm enerjimizi Milletimizin ve tüm insanlığın barış ve mutluluğu için yeni bir medeniyetin inşasına harcamamız gerekmektedir. Bugün ülkemizin de içerisinde bulunduğu coğrafya başta olmak üzere dünya coğrafyası kan ve gözyaşı içerisindedir. Bu nedenle insanlığın yeryüzünde kaynakların adil paylaşımına ve kalıcı bir barışın inşasına insanlığın her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Bu noktada ise geçmişte olduğu gibi bugün de Milletimizin inşa edeceği ve katkı sunacağı bir medeniyet perspektifi ile söyleyecek bir sözü ve atacak bir adımı olması her şeyden önce bize tarihin yüklediği bir vazifedir. Milletimizin bu tarihsel görevini deruhte etmesi ise öncelikle içeride ortak bir dilin ve milli bir aidiyet bilincinin tesisi ve devamla uluslararası toplumla sağlıklı bir iletişimin kurulması ile mümkündür.
  
  Güçlü tarihsel köklerimiz ve referanslarımız, bizler için salt bir söylem olmanın ötesinde gelecek için yol gösteren referans kaynakları olmalıdır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin inşasında büyük emekleri olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm milli mücadele şehit ve gazilerimiz ile Cumhuriyetimizin yaşatılmasında büyük emeği olan terörle mücadelede ve 15 Temmuz'da verdiğimiz tüm şehit ve gazilerimizi, Cumhuriyetimize hizmet etmiş olan tüm devlet ve siyaset adamlarımızı, bilim ve edebiyat insanlarımızı, çiftçisinden sanayicisine, esnafından iş adamına hasılı kelam Cumhuriyetine, Demokrasisine ve Devletine sahip çıkma kararlılığı gösteren yediden yetmişe tüm milletimizi saygı ve minnetle anıyoruz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat