"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ ÖĞRETMENLERİN ELİNDEDİR"

Okunma: 1809
Burdur 23 Kasım 2016 17:30
Videoyu Aç "TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ ÖĞRETMENLERİN ELİNDEDİR"
A
a

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

   Ökte, "Türkiye'nin geleceğinin öğretmenlerin elinde" olduğunu belirterek, "Ülkemizin içine düştüğü bu sıkıntıların temel sebebi milli eğitimizin içinde bulunduğu çıkmazlar ve öğretmenlerimizin içine düşürüldüğü problemler yumağıdır" dedi.

   MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, "Gelecek nesillerimiz adına ümit bağladığımız tek güç öğretmenlerimizdir. 'Bana bir harf öğretenin kırık yıl kölesi olurum' diyen bir inancın mensupları olarak, aziz Atatürk'ün Cumhuriyet nesilleri olarak, Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınması, muasır medeniyetleri aşması, ahlaklı, demokrat, faziletli insanların yetişmesi, insanlarımızın hür, müreffeh, iş ve aş sahibi mutlu olması, tamamen öğretmenlerimize bağlıdır." dedi.

   Ökte, şunları söyledi:

   "Yaşadığımız kaos, 14 yıldır değişen 6 eğitim bakanıyla AKP'nin milli eğitim üstünde oynadığı oyunlar, eğitim camiasını cemaatlerin, yandaş sendikaların arka bahçesi yapmaya kalkışmasının sonucudur. Bugün mağdur olan binlerce öğretmenin en kısa zamanda hukukun önünde aklanarak bir an önce okullarına kavuşmasını diliyoruz.

    Dünyanın her yerinde toplumun en saygıdeğer, en güzide unsurları öğretmenlerdir.

    Milliyetçi Hareket olarak, milli eğitim camiasının Atatürk yolunda, milliyetçi, ahlaklı, faziletli nesiller yetiştirmesini hedef aldık. Bu vatanın geleceği, Türk çocuklarının istikbali değerli öğretmenlerimizin elindedir. Bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, huzur ve başarılar diliyoruz."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat