“Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır”

Okunma: 4170
Burdur 24 Kasım 2016 18:29
Videoyu Aç “Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır”
A
a

“Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Bucak’ta düzenlenen törende göreve yeni atanan öğretmenler yemin ederek meslek hayatlarına başladılar.

“Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır”
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Bucak’ta düzenlenen törende göreve yeni atanan öğretmenler yemin ederek meslek hayatlarına başladılar.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul buyurdukları tarih, 24 Kasım 1981 yılından bu yana “Öğretmenler Günü”‘ olarak kutlanmaktadır.
Her 24 Kasım günü Türkiye’de törenlerle Öğretmenler günü kutlanır. Bucak’ta da 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle dün saat 14:00’te Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunma törenine Bucak Kaymakamı İsmail Bayata, Belediye Başkan vekili Yasin Uğur, Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire amirleri, kurum ve kuruluş müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Program İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman DAMARCAN’ın Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı.
Tören, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, şehit öğretmenler ve ebediyete intikal eden öğretmenlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile sona erdi.
24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Kültür Merkezinde Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi tarafından saat 14:30’da program düzenlendi. Buradaki programa, Bucak Kaymakamı İsmail Bayata, Belediye Baş-kan vekili Yasin Uğur, Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire amirleri, kurum ve kuruluş müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Program saygı duruşu ile başladı akabinde İstiklal Marşı söylendi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman DAMARCAN, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.
Daha sonra, Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenler adına Bucak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Abdullah KILIÇ, emekli olan öğretmenler adına Emekli Öğretmen Hasan KONU, konuşmalarını gerçekleştirdiler.
Konuşmaların ardından, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminde eğitim ordusundan iki neferin alçakça şehit edilen öğretmenlerimizi bir defa daha anmak ve aziz hatıralarını yaşatmak için hazırlanan video gösterimi izlendi.
Program, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir yazma yarışmasında birinci seçilen Emin Gülmez Orta Ortaokulundan Şengül Yaren Aslan ve kompozisyon yazma yarışmasında birinci seçilen Mehmet Cadıl Anadolu Lisesinden Aslı Sena Çoban’ın eserlerini okuması ile devam etti.
Daha sonra mesleğe yeni başlayan öğretmenler, Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Zekeriya Bayır’ın önderliğinde yemin ettiler.
Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenler şöyle:
-Aslıhan Çolakoğlu Müzik Öğretmeni İmam Hatip  Ortaokulu
-Fatma Ünal Beden Eğitimi Öğretmeni Toki Ortaokulu
-Nermin Kavas Sert İngilizce Öğretmeni 75. Yıl İlkokulu
– Meryem Ergün Meslek Dersleri Öğretmeni Anadolu İmam Hatip Lisesi
-Ümit Ceyhan Meslek Dersleri Öğretmeni Bucak Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
-İhsan Kara Meslek Dersleri Öğretmeni Bucak Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
-Yusuf Yılmaz Meslek Dersleri Öğretmen Bucak Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
Program, geçtiğimiz eğitim öğretim yılı sonunda emekli olan öğretmenlerin öz geçmişleri ile ilgili hazırlanan slayt gösterisi sunuldu. Sunum sonunda Bucak Kaymakamı İsmail Bayata tarafından emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi.
Emekli olan öğretmenlerim isimleri şöyle:
-Hasan Konu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Sınıf Öğretmeni
-Nazım Duran Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni
-İbrahim Bitir Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni
-Aziz Çalışkan Ayşe Sak Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni
-Abdullah Çin Oğuzhan Ortaokulu Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Hizmet Şeref Belgelerini vermek üzere ilçe Kaymakamımız Sayın İsmail BAYATA Bey’i sahneye arz ederim.
10-24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bucak’ta okullar arası düzenlenen kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
“Hayalimdeki Öğretmen” konulu resim yarışmasında dereceye girenler:
Birinci: Cumhuriyet İlkokulundan Ceren Erdem, İkinci: Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan Buğlem Kara, Üçüncü: Oğuzhan İlkokulundan Defne Tulum…
Ayrıca özel öğretim sınıfları arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler; Birinci: Gülsüm Doğan, İkinci: Şule Doğan, Üçüncü: Mustafa Cenkçi…
Öğrencilerin ödülleri Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Mustafa Ali ATAN tarafından verildi.
`Öğretmen’ konulu şiir yarışmasında Birinci: Emin Gülmez Ortaokulundan Şengül Yaren Aslan, İkinci: Kocaaliler Ortaokulundan Sultan Uluışık, Üçüncü: Gündoğdu Ortaokulundan Şüheda Yüce…
Ödülleri Belediye Başkan Vekili Yasin UĞUR tarafından verildi.
“Işık Saçtın Öğretmenim” konulu kompozisyon yarışması Birinci: Mehmet Cadıl Anadolu Lisesinden Aslı Sena Çoban, İkinci: Adem Tolunay Fen Lisesinden Hatice Altınışık, Üçüncü: Şehit Ayfer Gök Anadolu Lisesinden Hatice Nur Ceylan…
Öğrencilere ödülleri ilçe Milli Eğitim Müdürü Osman DAMARCAN tarafından verildi.
Ödüllerin verilmesinin ardından Bucak’taki öğretmenlerden oluşan müzik korosunu dinletisi sunuldu. Program düzenlenen kokteyl ile sona erdi.
Kaynak : bucak haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 138 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat