1000'den Fazla Sporcu Yetiştirdi

Okunma: 495
Burdur 28 Ekim 2016 15:23
Videoyu Aç 1000'den Fazla Sporcu Yetiştirdi
A
a

BURDUR'da 7 yıldır kick boks antrenörü olarak görev yapan 38 yaşındaki Deniz Sögü Koç, bu branşta bugüne kadar 1000'in üzerinde sporcu yetiştirdi.


BURDUR'da 7 yıldır kick boks antrenörü olarak görev yapan 38 yaşındaki Deniz Sögü Koç, bu branşta bugüne kadar 1000'in üzerinde sporcu yetiştirdi.

İzmir'de özel spor salonu işleten Deniz Sögü Koç, 7 yıl önce Burdur'a yerleşti. Burada kick boks sporuyla ilgilenen olmadığını gören Koç, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurs açarak öğrenci yetiştirmeye başladı. Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kick boks antrenörü olarak çalışmaya başlayan Deniz Sögü Koç, kick boksta milli takımda mücadele eden, ulusal ve uluslararası başarılar elde etmiş yüzlerce sporcu yetiştirdi.

20 yıldır kick boks antrenörlüğü yaptığını ve bunun 17 yılının milli takımda geçtiğini söyleyen Koç, "Burdur'a geldiğim zaman kick boks sporunun yapılmadığını gördüm ve çalışmalara başladım. Şu anda 1023 lisanslı kick boks sporcumuz var. Milli takımlarda mücadele eden sporcularımız bulunuyor. Geçen yıl uluslararası turnuvalarda 3 kadın, 1 erkek sporcumuz derece yaptı. Hırvatistan'da yapılan Dünya Şampiyonasında bir sporcum üçüncü oldu" dedi.

Kick Boks İl Temsilciliği de yapan Koç, "İlk zamanlar gönüllü olarak antrenörlük yaptım. Halk eğitimde kick boks dersleri verirken daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde öğrencilerime kick boks sporunu sevdirmeye çalışıyorum. Burdur'da kick boksa büyük ilgi var" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat