1105 Mehmetçik Yemin Etti

Okunma: 2043
Burdur 14 Ekim 2016 17:10
Videoyu Aç 1105 Mehmetçik Yemin Etti
A
a

Vali Şerif Yılmaz, 1996-3 tertip 2. kademe acemi erlerin yemin törenine katıldı.

   Burdur 58. Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası'nda düzenlenen törene Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve asker aileleri katıldı.

   Törende ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Birlik Sancağının yerini almasından sonra, tören 1996-3 2. Kademe erlerin yemin töreni icrasıyla devam etti. And içen erler adına 1996-3 tertip P. Er Murat Ata yaş kütüğüne plaket çaktı. Bin 105 erin yemin ettiği törende kışlaya ilk katılan P. Er Osman Yıldız'a Vali Şerif Yılmaz tarafından katılış belgesi ve hediye takdim edildi. Eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan askerlere takdir belgeleri ve vatani görevini Burdur'da yapmış olan mehmetçik yakınlarına katılım belgesi ve hediyeler protokol üyeleri tarafından takdim edildi.


   Törenin devamında Garnizon Komutanı ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, yemin eden askerlere, ailelerine ve onları yetiştiren rütbeli askerlere şöyle seslendi. Tutucu, " Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene; Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı bayrağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristle Mücadele harekatında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimizde şahittir. Silahlı kuvvetlerin saflarına katılan kahraman mehmetçikler; Bu yemin ile sizler milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Bu beyan teminatınız; şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum. Mehmetçiklerimizi yetiştiren kahraman silah arkadaşlarım; annelerinin ve babaların bize emanet ettiği evlatlarına, büyük bir sabırla ve inançla, gece gündüz demeden yadigar mehmetcik ruhunu, evlatlarınıza sevgi ile aşıladınız. Saygıdeğer anne ve babalar; sizler tarif edilmez bir fedakarlığın karşılıksız bir sevginin timsalisiniz. Bizler de sizler gibi anne ve babayız. Ve bu yüzden nizamiyeden adım attıkları andan itibaren onlar bizim de evlatlarımız olmuşlardır.

   Bu tören vesilesi ile kahraman Gazilerizi minnetle yad ediyor. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve saygılar sunuyorum" diye konuştu. P. Albay Tutucu'nun konuşmasının ardından yemin eden erler Piyade Marşını okudu. Tören geçişi ile biten yemin töreni sonrası Vali Yılmaz askerler vemehmetçik yakınları ile bir araya geldi. Vali Yılmaz, Askerle hayırlı teskereler dileyerek asker aillelerine ise Allah kavuştursun dedi. Asker aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, yemin törenine başka şehirlerden geldikleri için kendilerine hayırlı yolculuklar dileyerek, Binbaşı Muruf Kışlasından ayrıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 138 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat