22 Kasım'da İhaleye Çıkıyor

Okunma: 2297
Burdur 19 Ekim 2016 13:47
Videoyu Aç 22 Kasım'da İhaleye Çıkıyor
A
a

   Burdur İçmesuyu için Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun sıkı takibi vardı. Bu projeyi yakından takip eden Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik İçmesuyu İsale Hattının ihaleye çıkacağını müjdeledi.

   2050 Yılı Su İhtiyacını Karşılayacak Proje Tamamlandı.
Ak Parti Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur İlinin ve civar yerleşimlerin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Gökpınar Mevkiindeki açılan yeni kuyulardan Burdur İl Merkezimizin 2050 yılı su ihtiyacı ile karşılayacak olan Burdur İçmesuyu İsale Hattı proje yapımı tamamlanmıştır.” Dedi.
   Arızalı olan İçme Suyu Hattı Revize Çalışmaları Devam Etmekte...
  Milletvekili Bayram Özçelik Senir’de bulunan kuyularla ilgili olarak “Senir kuyularından Burdur’a içme suyu sağlayan ve arızalı olan içmesuyu hattı revize proje çalışmaları devam etmektedir. Arıtma Tesisi proje yapımı ihalesi en kısa zamanda yapılacak olup, isale hattı ile eş zamanlı tamamlanması hedeflenmektedir.” şeklinde ifade etti.
   İhale Tarihi Belli Oldu
 Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Yapılan tüm bu çalışmalar kapsamında sonuç olarak Burdur İçmesuyu İsale Hattı Projesi kapmasında 7 adet kuyu ve terfi hatları, 1 adet terfi merkezi, 1 adet 10.000 m3 su deposu, 1 adet 500 m3 su deposu 15 km 700 mm çapında çelik terfi ve isale hattı ile muhtelif çaplarda da 7 km olmak üzere 22 km isale hattı bulunmaktadır. İçme suyu için birçok görüşmeler gerçekleştirmiştik. İsale hattı yapım işinin 22 KASIM 2016 tarihinde inşaat ihalesi yapılacaktır. İlimiz İçme suyu projesi özel ilgi alaka ile takipçisi olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Bakan Yardımcımız Harun Tefekçi’ye, DSİ Genel Müdürümüz Murat Acu’ya, DSİ 18. Bölge Müdürümüz Adem Coşkun’a hemşerilerimiz adına teşekkür ederim. Belediye Başkanımızında Yakın ve yoğun Takibi devam etmektedir." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 487 Oy (%46)

  • Daha İyi Olabilir : 287 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 291 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat