Kapat

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında ‘’ Kadınca Adımlar’’ isimli konferans gerçekleştirildi

Anasayfa
Bucak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında ‘’ Kadınca Adımlar’’ isimli konferans gerçekleştirildi
Reklam Reklam

Makü Yeniler Kulübü’nün organize ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında ‘’ Kadınca Adımlar’’ isimli konferans gerçekleştirildi.
Konferansa
Psikolojik Danışman Gonca Dalçık
Milli Tekvandocu Gülsün Demiral
Uluslararası Ticaret Uzmanı Şükran Bozkurt konuşmacı olarak katıldılar ve misafirlere iş hayatında kadınların tecrübeleri konusunda bilgi ve tecrübe aktarımında bulundular. Protokole Tügva İl Temsilcisi Ahmet Arvasi Günel, Bucak İlçe temsilcisi İsmail Furkan Ökte, İlçe Müftüsü Mehmet Ersöz, Akparti Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal ve Bucak İlçe Başkanı Serdar Besler, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Gönenç, Portsan Mermer A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cadıl, Yüksekokul Müdürü Adnan Kalkan ,personelleri ve öğrencileri katılım sağladılar.

Hz. Ömer derki; Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı Saliha Kadındır.
Kıymet bilmek ne değerli şeydir. Kadının kıymetini bilmek, ondaki mucizenin farkında olmak.
Bizler kimi zaman gerçeği görmüyor olsak ta her nimetin bir mucize eseri olduğunu asla unutmamalıyız.
Kadınlar hayatları boyunca birçok alanda birçok başarıya imza atmışlardır ve kendilerini kanıtlamışlardır, toplum içerisinde ki varlıklarını hissettirmişlerdir.
Türk toplumlarında da kadına her zaman değer verilmiş, hatta yönetimde de yer almışlardır. Bu konferansta ki konuşmacılar ile bunların bir kaç canlı örneğine şahit olundu.
Konferans Konuşmacılar plaket takdimi ile son bulmuştur.

Reklam Reklam Reklam