Kapat

AĞLASUN BELEDİYE BAŞKANI KAPLAN ‘DAN İDDİALI SÖZLER

Anasayfa
Ağlasun AĞLASUN BELEDİYE BAŞKANI KAPLAN ‘DAN İDDİALI SÖZLER
Reklam Reklam

KAMUOYUNA DUYURU…

Ağlasun ilçemizde yapılacak olan yerel seçimler yaklaştıkça vaatler artıyor. Biz şimdiye kadar Devleti bütün kesimi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ve dışında insanımızı kucaklayan ayrım yapmayan, o memur, bu işçi, öbürü bürokrat, diğeri esnaf, birisi a partiden, diğeri b partiden diye ayırım yapmadan milletimizin menfaatlerini ve çıkarlarını gözettik. Bundan sonrada böyle yapmaya devam edeceğiz. Devlet memurlarının, devlet dairesinde çalışan kişilerin bir siyasi simge veya bir partinin tarafı olması kanunca yasak olduğunu hepimiz biliyoruz. Yalnız buradan soracaklarım bir iftira veya karalama değildir. Ağlasunumuzun yetiştirdiği bilgisi tecrübesi ve bulunduğu makam ile daima gurur duyduğumuz Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Sayın Hocamız Adem KORKMAZ’ın adını bulunduğu mevkiiyi kullanarak, bazı siyasi parti belediye başkan adayı arkadaşlarımız kendilerini desteklediğini her ortam da dile getiriyor. Benim gözüm de Sayın Hocamız Adem KORKMAZ, bir siyasi partinin değil Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin rektörüdür ve Ağlasun’da sadece belli bir siyasi partinin değil 6 mahalle 9 köyde yaşayan ve yaklaşık 10 bin Ağlasunlunun hemşehrisidir. Eğer bu düşüncelerim ve duygularım yanlış ise Sayın Rektörümüz gereken açıklamayı yapacaktır. Emin’im. Fakat söylediğim gibi Sayın Rektörümüzün haberi var veya yok, Sayın Rektörümüzün ismi kullanılarak,  bir siyasi parti belediye başkan adayı çıkıp yapılacak olan yerel seçimlerden sonra Mehmet Akif Ersoy üniversitesinde iş imkanı için sözler verdiğini duyuyoruz. Bizim duyduğumuz 25-30 kişiye iş sözü verilmiş. Siyaseti ikinci plana atıp, bende bu memleketi bu memleketin insanlarını seven sayan değer veren bir belediye başkanı olarak diyorum ki, belediye başkanı adayı arkadaşa sen seçimden önce üniversite veya başka kuruma bu memleketin gençlerinden İŞ İHTİYACI OLANDAN 50 KİŞİYE DEVLET HİMAYESİ ALTINDA İŞ İSTİHDAMI SAĞLA TÜM AĞLASUN HALKI ÖNÜNDE SÖZ VERİYORUM MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞIMDAN ÇEKİLECEĞİM. Kimse kimseyi kandırmasın, benim memleketimde ki gariban genç kardeşlerimizin duygularıyla boş yere oynamayalım. Siyaset gelip geçicidir, herkes bu memlekette birbirinin yüzüne bakmak zorundadır. O kadar ilçemizin iş sorununu düşünüyordunuz madem ki. O parti adayı yaptı bu parti adayı, o yaptı, bu yaptı diye gözetmeksizin neden yapılacak olan su fabrikasına engel olmaya kalktınız.

DAHA ÖNCE SORDUM CEVAP ALAMADIM, ŞİMDİ BİR DAHA SORUYORUM?

Bu memlekete Bu kadar değer veriyordunuz, bu memleketin gelişmesini büyümesini istiyordunuz da 2014 yerel seçimleri bir yarıştı ve birbirimizin düşmanı değildik, birimiz kazandı birimiz kaybettik. Neden? 1 yıl 2 yıl 3 yıl sonra çıkıp gelip 2014 projelerinden bir tanesini bile ben bu konuda yapılması gereken ne varsa hazırım şu projeyi memlekete kazandıralım diye oturup istişare etmedin. Kapıyı mı açmadık geldin dinlemedik mi. Neden ? Sevdiğin değer verdiğin, gelişmesini istediğin, nüfusunun artmasını istediğin, memleketinde değil de başka ilde görev yapmayı seçtin? Sizin için memleket sevgisi memlekete hizmet sadece memlekette belediye başkanı olarak mı kabul buluyor. Bu iş gönül işi diyorsunuz. Siz memlekete sadece belediye başkanı olunca mı gönül vereceksiniz. Bu memlekette 2014 den sonra öğretmen müdür işçi çiftçi hangi sıfatla olursa olsun gelip memleketinizde görev yapsanız memlekete gönül vermiş olmuyor muydunuz ? Peki ne demek istiyorsunuz ? İktidar partisi ise yaşarsınız memleket gelişir yok değilseniz yüzünüze bakan olmaz mı ? demek istiyorsunuz ? Arkadaşlar bu koltuklar gelip geçicidir önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. O yüzdendir ki kimse kimseyi kandırmasın. Yine diyorum yine diyorum olacaksa ilçem için, olacaksa hemşehrilerim için memleketim için olsun elimi her taşın altına koymaya varım.

ALIN SEÇİMDEN ÖNCE 50 TANE İŞ İHTİYACI OLAN KARDEŞİMİ AMA ÜNİVERSİTE AMA BAŞKA KURUMA ADAYLIĞIMI GERİ ÇEKECEĞİM.

Belediye başkanlığından önceki mesleğim öğretmenlik. 28 yılı aşkın süre Memleketim de görev yaptım, burada kazanıp, buranın ekmeğini yedim, buranın havasını soludum, çocuklarım Ağlasun da okudu büyüdü hepsi de Allah’a şükür birer meslek sahibi oldu demem o ki Ağlasun da okuyup çalışan da bi yerlere gelebiliyor örnekleri çok sosyal hayat için daha fazla imkanlar için memleketimi terk etmedim.

Bu saatten sonra da RABBİM ömür verdiğince memleketimdeyim. BİZ BELEDİYE BAŞKANI DA OLSAK ÇİFTİÇİ DE OLSAK İŞÇİDE OLSAK BİZ BU MEMLEKETE HER SIFATIMIZLA GÖNÜL VERDİK VERMEYEDE DEVAM EDECEĞİZ İNŞALLAH…

Saygılarımla.

AYDIN KAPLAN AĞLASUN BELEDİYE BAŞKANI

İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Sadun  NNC Ağlasun

Reklam Reklam Reklam