Ağlasun'da Yağmur Duası

Okunma: 3049
Ağlasun 19 Kasım 2016 16:11
Videoyu Aç Ağlasun'da Yağmur Duası
A
a

Burdur’un Ağlasun İlçesinde Belediye tarafından organize edilen toplu Yağmur Duası, Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi. Ağlasun İlçesinde kuraklık son yılların en üst seviyesine ulaşınca çareyi yağmur duasında aradılar.

Vatandaşların yoğun katılımıyla yapılan “Yağmur Duasına” Belediye Başkanı Aydın Kaplan, İlçe Müftüsü Muhammet Yusuf Yaşar, kadınlı-erkekli bir çok vatandaş katıldı. Cumhuriyet Meydanına namaz için halı ve kilim seren Belediye ekipleri, yağmur duasını yapmadan önce Müftü eşliğinde toplanan cemaate 2 rekat namaz kıldırdı. Kadınlar, Atatürk büstünün yanında İlçe Müftüsünün erkeklere kıldırdığı namazla birlikte saf tuttu.

Onlarca kişinin katıldığı “ Yağmur Duasında” namaz sonrası müftünün direktifleri doğrultusunda cemaatin üstündeki elbiseler ters çevrilip giyilerek duaya başlanacağı söylendi. Vatandaşlar üzerindeki ceket, mont, kaban vs. gibi elbiseleri çıkartıp ters giyerek ve herkesin yanındaki kişilerle tokalaşıp, küs olanların da barışmasıyla yağmur duasına başlandı. Müftünün dualarıyla Allaha kalkan eller, âminlerle pekiştirildi. Dua sonrası Ağlasun Belediyesi tarafından hazırlanan etli pilav, irmik helvası ve ayran dualarla cemaate ikram edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat