Kapat

Ağlasunlu Hüseyin Amca’ya Asırlık Çınar Ödülü…

Anasayfa
Ağlasun Ağlasunlu Hüseyin Amca’ya Asırlık Çınar Ödülü…
Reklam Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen Birinci Yaşlılık Şurası, ‘aktif yaşlanmanın desteklenmesi’ ve ‘yaşlı haklarının güçlendirilmesi’ ana teması ile gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen “Birinci Yaşlılık Şurası” Beştepe Millet ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Programda yurt genelinden 8 isme “Asırlık Çınar Ödülü” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

“ELİ O KADAR GÜÇLÜ Kİ”

Ak Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon üyesi Yasin Uğur ile beraber programa katılan Ağlasunlu Hüseyin Akkanat amca da “Asırlık Çınar Ödülü” alanlar arasındaydı. Ödülün takdimi sırasında Hüseyin Akkanat amcanın elini sıkarken Erdoğan, “Eli o kadar güçlü ki parmaklarımı birbirine geçirdi. Maşallah!” dedi.

Burdur’un Ağlasun ilçesinden 101 yaşındaki Hüseyin Akkanat, Burdur ilinden Yaşlılık Şurası’na katılan tek isim olurken, Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, 101 yaşındaki Hüseyin Akkanat’ı bir an olsun yalnız bırakmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahneye çağırdığı 1918 doğumlu 101 yaşındaki Akkanat, hatıra fotoğrafında yer alırken,konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Milletvekili Yasin Uğur, “Ağlasun İlçemizden “Asırlık Çınar Ödülüne” layık görülen 1918 doğumlu 101 yaşındaki Hüseyin Akkanat amcamız ile birlikte “1.Yaşlılık Şurasına” katıldık.Köklerimizin en güçlü göstergesi yaşlılarımıza sahip çıkarak geleceğimizi teminat altına alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Birinci Yaşlılık Şurası’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, programa katılanlara Asırlık Çınar Ödülü takdim ederek katılımcılarla birlikte fotoğraf çektirdi. Programa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da katıldı. ( Erçin Top – Anadolu Ajansı )

Reklam Reklam Reklam