Ak Gençlikten 5-8 Ekim olayları açıklaması

Okunma: 2874
Burdur 10 Ekim 2016 11:43
Videoyu Aç Ak Gençlikten 5-8 Ekim olayları açıklaması
A
a

Ak Parti Burdur İl Gençlik Kolları’ndan 5-8 ekim olayları ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bilindiği üzere 2 yıl önce Kurban Bayramı’nda terör örgütünün siyasi uzantısı olarak bilinen HDP’nin eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları üzerine çıkan 6-8 Ekim olaylarında 52 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden 52 vatandaşımızdan birisi Yasin Börü idi.

Diyarbakırlı bir Kürt çocuğu olan Yasin Börü, 7 Ekim günü Diyarbakır’da yardıma muhtaç insanlara kurban eti dağıtırken kendisine güya Kürtlerin savunucusu denilen gruplar tarafından vahşice katledildi.

İnsanlıktan gram nasibini almamış kanlı terör örgütü milli birlik ve kardeşliğimize kastetmiştir. Masum vatandaşlarımızı çocuk demeden katletmeye devam etmektedir. Bu milletin manevi değerlerini hiçe sayarak özellikle dindar Kürt vatandaşlarımıza saldırmayı sürdürmektedir. Binlerce yıldır süren kardeşliğimizi bozmak için her türlü yolu deneyen terör örgütü, adeta militan gibi davranan HDP eş başkanları ile milletvekilleri öldürülen masum dindar vatandaşlar olunca seslerini çıkartmamaktadır.

Bir kez daha haykırıyoruz ki, Yasin Börü’nün katili Selahattin Demirtaş’tır. Diyarbakır’ın orta yerinde, yüreği merhamet dolu yardımsever bir çocuğun canına kıyanlara sözümüz şudur; Bizler Ak Gençlik olarak tüm kadrolarımızla Allah’ın huzurunda bir kez daha söz veriyoruz: Milletimizin ve devletimizin bekası için, başka Yasin’lerin ölmemesi için üzerimize düşeni yapacağız. Silah ve kargaşa yerine, siyaseti ve kardeşliği tercih edeceğiz. Fakat bilsinler ki bu devletin ve milletin şefkati kadar kudreti de vardır. Allah, Yasin kardeşimize cennetteki mekanların en güzelini nasip etsin.

Ailesine ve milletimize bir kez daha sabırlar ve baş sağlığı diliyoruz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat