Kapat

AK PARTİ BURDUR ADAY TANITIMINDAKİ NOTLAR

Anasayfa
Ağlasun AK PARTİ BURDUR ADAY TANITIMINDAKİ NOTLAR
Reklam Reklam

Burdur’da AK Partililerin heyecanla beklediği, belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına, ilçe belediye başkanlarının açıklanmasına AK Parti genel başkan vekili, Burdur’un eniştesi Prof. Dr Numan Kurtulmuş’un katılması aday tanıtım toplantısına ayrı bir renk kattı. Sayın Numan Kurtulmuş’un Türkiye gündemini değerlendirmesi, Suriye sorunlarına ilişkin ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’a cevap niteliği olan konuşması dikkatlerden kaçmadı. Salonun tam dolu olması, salonda bulunan partililerin ise sadece adayların akrabalarının ve AK Partide bulundukları ilçede partinin akil insanları olarak bilinenlerin bulunması da ayrı bir detaydı.  Havaların soğuk olması, mesai saatinde olması ise AK Parti sevdalılarının salona gelmesini engellemiş gözükmektedir. Salonda bulunan partililerin ise merakla beklediği Burdur AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un konuşması ve parti üzerindeki etkisini görme imkanına sahip olunması,  Sayın Deniz Kurt her ne kadar siyasete yeni ısınmış gözükse de kendine olan özgüveni, hazırladığı konuşmada AK Partinin söylem ve seçim beyannamesindeki “gönül belediyeciliğini” kendinin yaşam tarzı olduğunu davranış ve söylemlerle ortaya koyması da not almamıza vesile oldu.

 

Aday tanıtım toplantısında en büyük eksikliği ise Bucak İlçesi yaşattı: önceki aday toplantıları ve seçim çalışmalarında salonun lokomotifi olan Bucak İlçesi sessiz ve sakin göründü. Bu durum AK Parti ilçe başkanının yeni atanması, ilçe başkanlığından istifa ederek belediye başkanlığına aday olan Adem Şengül’ün gösterilmemesi, Belediye Başkanı Sayın Süleyman Mutlu’nun iade itibarının hala verilmeyişi etken olarak da gösterilebilir ise de içten içe Milletvekili Sayın Yasin Uğur ekibinin Bucak siyasetinde ağırlığının hissedildiği bir gerçek olarak karışımıza çıkmaktadır.

 

Sonuç olarak Gölhisar adayının siyaset sahnesinde tanınmayışı, Yusufça beldesindeki gerilim salonda bulunan siyasete etki etse de bu soğuk havada aday tanıtım toplantısı başarılı görünmektedir.  AK Parti iktidarı döneminde yatırım ve ekonomi gibi siyasi söylemi bulunan bir partinin şimdi “gönül belediyeciliğine” soyunması hangi belediye başkanının bu söyleme uyacağı da merak konusu oldu.

 

AK Partinin vefa yemeğinde ise partinin eski il başkanları ve yöneticilerine verilen plaket ise gönül alma ve partiyi yerel seçimlere de top yekûn hazırlama girişimi olarak da bakılabilir. Sayın Deniz Kurt’un aday gösterilmesi AK Partide bulunan gruplaşma ve ayrışmaları sonlandıran aday olarak da karşımıza çıkmaktadır. Salonda bulunan partililerin ise ortak görüşü yılların siyasetçisi Sayın Bayram Özçelik’in ağırlığını koyduğu zaman kazanamayacak bir adaylarının olmayacağını siyasette sürükleyici bir lokomotif kişiliği olduğu vurgulanmaktadır.

 

Bir sonraki yazımızda buluşmak dileği ile… CEMALATTİN BEKTAŞ      BAKAYRINTI

Reklam Reklam Reklam