Kapat
istanbul escort

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Turizm Haftası ile ilgili olarak açıklamada bulundu

Anasayfa
Bucak AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Turizm Haftası ile ilgili olarak açıklamada bulundu
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, yazılı bir açıklamada bulunarak 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

Milletvekili Bayram Özçelik, “İlimizdeki kültürel değerleri yaşatmak, geliştirmek, yaymak, tanıtmak, değerlendirmek ve benimsetmek, tarihi ve kültürel varlıkların tahribini ve yok edilmesini önlemek, ilimizin turizme elverişli bütün imkânların ilimiz ekonomisine olumlu katkı sağlayacak şekilde değerlendirmek hepimizin görevidir.
Batı ve Orta Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan yolların kavşağında olan ilimiz, bu konumu itibariyle medeniyetlerin buluşma noktası olmuştur. Bu durum Burdur ilimizi kültürel ve tarihi açıdan zengin kılmıştır. Burdur’un 9000 yıllık tarihe tanıklık eden bir yerleşim yeri olduğunu Hacılar Höyüğü’nde yapılan kazılardan anlamaktayız. İlimiz dünün Pisidya’sı bugünün ise Teke Yöresi’nin kültür başkenti olma özelliği taşımaktadır.
UNESCO Kültür Mirası Geçici listesinde yerini alarak önemini kanıtlamış antik kentlerimiz Sagalassos ve Kibyra başta olmak üzere bir çok antik kentimiz, Türkiye’nin sayılı müzelerinden olan Arkeoloji Müzemiz, Doğa Tarihi Müzemiz, Salda Gölümüz, Salda Kayak Merkezimiz, İnsuyu mağaramız, göllerimiz, tarihe tanıklık eden İncirhan Kervansarayı, Susuzhan, Selimzade Camii, Ulu Camii gibi güzel mimarisi ile dikkat çeken camilerimiz ile turizm potansiyelini ortaya koymaktadır. Bu kapsamda ilimizde turizm sektörünün sürdürülebilir bir gelişme içerisinde büyümesi sağlanarak, turizmin ekonomik gelişme ve kalkınmada önem kazanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Yukarıda saymakla bitmeyen tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan ilimizin turizm pastasından hak ettiği payı alması içinde Kültür ve Turizm Bakanlığımızın çalışmaları sürmektedir. 2019 yılı Turizm sezonunun ülkemize, milletimize ve turizm sektöründe yer alan otel, acente ve tüm işletmeler için hayırlı, huzurlu ve bereketli geçmesini diler, Turizm haftasını kutlarım. ” açıklamasında bulundu.

Reklam Reklam Reklam