Alattin Mahallesi'nde Aşure Günü

Okunma: 1052
Bucak 31 Ekim 2016 15:30
Videoyu Aç Alattin Mahallesi'nde Aşure Günü
A
a

Bucak ilçesinde Alaattin Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen "Aşure Günü" geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirildi. Aşure gününe katılan binlerce kişi, yapılan aşurenin tadına baktı.

Aşure günü hakkında açıklama yapan Alaattin Mahallesi muhtarı İsmail Tuncer yaptığı açıklamada "Muharrem ayı münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz, aşure etkinliğine katılan herkese, yardımcı olan öncelikle azalarıma ve mahalle halkıma çok teşekkür ediyorum. Bu sene ilk olarak düzenledik. Katılım oldukça yoğundu. Aşure günümüze bütün Bucaklı vatandaşlarımızı, herkesi davet ettik, sağ olsunlar onlarda bizleri kırmadılar ve aşure etkinliğimize katıldılar. Bizlere destek olan bütün yardımsever vatandaşlarımıza, büyüklerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

7500 kişilik bir aşure ikramı olduğunu belirten Tuncer, " Bundan sonra her yıl düzenli olarak yapmayı planlıyoruz. Yardımcı olan herkesten Allah razı olsun, Tüm Bucaklı vatandaşlarımıza ve mahalle halkımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Vatandaşlarda etkinliğin geleneksel hale getirilmesini umduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 148 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 97 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 110 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat