Anaokulu Öğrencileri Hayvanları Besledi

Okunma: 1032
Burdur 5 Ekim 2016 18:40
Videoyu Aç Anaokulu Öğrencileri Hayvanları Besledi
A
a

Burdur'da anaokulu öğrencileri Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'nde kalan hayvanları elleriyle besledi.

Burdur'da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Burdur Belediyesi ve Burdur Hayvan Dostları Derneği işbirliğinde program düzenlendi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, belediyenin talep etmesi halinde barınakta yapılacak yatırımların yüzde 40'ının bakanlık tarafından karşılanacağını söyledi. Son yıllarda sokak hayvanlarını koruma bilincinin arttığını ve bunda hayvanseverlerin önemli katkısı olduğunu vurgulayan Yılmaztürk, "Sokak hayvanlarının barınması ve korunması çağdaşlığın göstergesidir" dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak hayvan dostlarının taleplerini karşıladıklarını anlatırken, "Sizden gelen teklifler, talepler doğrultusunda belediyemiz Hayvan Barınağını en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Program kapsamında Nene Hatun Anaokulu öğrencileri getirdikleri mamalarla barınaktaki kedi ve köpekleri öğretmenleri eşliğinde besledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat