Antalya Belediye otobüsüne kadın şöför

Okunma: 1824
Tefenni 15 Ekim 2016 22:18
Videoyu Aç Antalya Belediye otobüsüne kadın şöför
A
a

Antalya Büyük Belediyesi Ulaşım Dairesi Müdürlüğüne ait şehir içi otobüslerde kadın sürücü, erkek işi sayılan şöförlüğü erkeklerden daha iyi yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı şehiriçi otobüslerde kadın sürücü işini erkek şöförlerden daha iyi yapıyor. Belediye otobüsünü binen yolcular karşısında gördükleri kadın sürücüyü görünce şaşırıyorlar. Aslen Tefenni'li olan sürücü Gülnur Ayyıldız, şunları söyledi. Şöförlüğü severek yapıyorum. Çünkü çocukluğumun hayali idi. Daha önceki yıllarda turizm şirketlerinde minübüs kullanıyordum. Turistler tarafından ilgi ile karşılanıyordum. Tur şöförlüğünde sadece turizm sezonunda çalışabiliyordum. Belediye otobüsünde 12 ay çalışma imkanı olduğu için tercih ettim. Her ne kadar erkek mesleği olsada şöförlüğü bir kadın olarak erkekler kadar  iyi yaptığıma inanıyorum. Trafik kurallarını uymaya çalışıyorum. Sonuçta insanlar canlarını bizleri teslim ediyorlar. Dikkatli olmamız gerekiyor. Yolcular otobüs koltuğunda beni görünce önce şaşırıyorlar sonradan alışıyorlar. 10 yıldır bu mesleği yapıyorum dedi
1000
icon
ayşe 12 Kasım 2016 23:25

Uc11 de idi bayan şoförümüz neden artık gelmiyor. Biz bu bayan şoförü istiyoruz.

0 0 Cevap Yaz
Ülkü 16 Ekim 2016 10:29

Harika, 1-2 kez rastgelmiştim çok beğendim, davranış tutum ve sürüş olarak kesinlikle erkek şöförlerimize örnek olması gerek.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 287 Oy (%44)

  • Daha İyi Olabilir : 178 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 189 Oy (%29)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat