Atı Alan, Bucak’ta Üst Geçitten Geçti

Atı Alan, Bucak’ta Üst Geçitten Geçti

Bucak ilçesinde önceki gün hizmete açılan ve araç geçişine izin verilmeye başlanan üst geçitlere dikkat çekmek isteyen Bucak Atçılar Kulübü üyeleri, atlarıyla birlikte köprüden geçiş yaptılar.

KÖPRÜDEN GEÇTİLER
Toplam 720 metre uzunluğunda olan ve toplam maliyeti 59 milyon 220 bin TL olan karayolu üst geçitleri köprülü kavşak açılışı önceki gün yapıldı. Vali Yılmaz’ın kendi makam aracıyla ilk kez geçişini yaptığı üst geçitlere dikkat çekmek isteyen Bucak Atçılar Kulübü üyeleri de atlarıyla birlikte köprüden geçiş yaptılar.

ÜST GEÇİTLER İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER
Bucak için çok önemli olan üst geçitlerin nihayet kullanıma açıldığı için mutlu olduklarını belirten Bucak Atçılar Kulübü Başkanı Ali Topay, AA muhabirine yaptığı açıklamada , “Yolumuz, köprümüz ilçemiz için hayırlı olsun. Umarım daha önce yaşanan kazalar artık yaşanmaz. Bu kavşaklarda çok can verdik, çok üzüldük. Bu üst geçitler sayesinde artık kazaların yaşanmamasını diliyorum. Bu üst geçitlerin yapımında emeği geçen başta hükümetimize, valimize, milletvekillerimize, kaymakamımıza ve tüm herkese Bucaklı olarak teşekkürlerimi sunarım” dedi.

AMACIMIZ AT SEVGİSİNİ AŞILAMAK
Bucak Atçılar Kulübü üyeleri olarak yeni kurulduklarını ifade eden Topay, ” Amacımız ilçemizde at sektörü biraz hareketlensin, ata sporumuz olan atçılığı geliştirmek ve gelecek nesillere at sevgisini aşılamak istiyoruz. Bu amaçla arkadaşlarımızla beraber tanıtım yapmaya çalışıyoruz. Sayıca az olsak da ilerleyen günlerde bu sayının artacağını düşünüyoruz. Bugünde üst geçitlerden atlarımızla birlikte geçerek kulübümüzü duyurmak istedik” ifadelerini kullandı.

HABER: Hüseyin Çubuk

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ