Atıl Pil Toplayan Okullara Ödül

Okunma: 911
Burdur 17 Ekim 2016 18:21
Videoyu Aç Atıl Pil Toplayan Okullara Ödül
A
a

Burdur Belediyesi tarafından okullar arasında düzenlenen atık pil toplama kampanyasında en çok atık pil toplayan okullara ödülleri verildi.

Burdur Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından okullar arası atık pil toplama kampanyası düzenlendi. Kampanyada Burdur merkez okullarında 834 kilogram, il genelinde ise 1433 kilogram atık pil toplandı. Okullar arasında 283 kilogram atık pil toplayan Hüsnü Bayer Ortaokulu birinci, 189 kilogram atık pil toplayan USO Anadolu Lisesi ikinci oldu.
Başkanlık makamında düzenlenen ödül töreninde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, USO Anadolu Lisesi’ne spor seti, Hüsnü Bayer Ortaokulu’na yazıcı hediye etti.
Atık pil toplama konusunda farkındalık oluşturduklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “İl genelinde 1.5 tona yakın atık pil topladık. Şehir merkezinde geçen yıl 420 kilogram atık pil toplamıştık, bu yıl ise 834 kilograma çıktık. Farkındalığı arttırıyoruz, öğrencilerimiz de bize destek oldu. Okul yöneticilerine, öğretmenlerimize destekleri için teşekkür ediyorum. Çevre düşmanı olan ne kadar ağır metal varsa biz bunları bertaraf edilmek üzere toplanılmasını sağladık. Bu dünya bize emanet miras değil. USO Anadolu Lisesi 189 kilogram atık pil topladı. Hüsnü Bayer Ortaokulu ise 283 kilogram atık pil topladı. Burdur’da toplanan atık pilin yarısını iki okulumuz topladı. Bu da bizim için çok önemli. Teşekkür ediyorum.” dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat