Bahçeşehir'de 29 EKİM Kutlaması Yapıldı

Okunma: 512
Burdur 28 Ekim 2016 16:16
Videoyu Aç Bahçeşehir'de 29 EKİM Kutlaması Yapıldı
A
a

Burdur Bahçeşehir Kolejinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları erken başladı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kültür Merkezi’ndeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması’na Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Kurucu Hurşit Çetin, Kurucu Genel Müdür Osman Çoban, idari ve akademik kadro ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İlköğretim Müdürü Gurbet Çetin ve Bahçeşehir Okulları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel günün anlam ve önemine ilişkin konuşmada bulundular.Yücel’in konuşması ekrandan katılımcılara aktarıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Bizim için aslında temel nokta şu. Ulu Önder Cumhuriyetin tanımında şunu söylüyor; Kimsesizlerin kimidir Cumhuriyet, en yoksulundan en varlıklısına herkesi kucaklayan bir yönetimi biçimidir. Bugün üzerinden 93 yıl geçti ve hala her bir ferdin birey olma şansını koruyan, hukuku üstün kılan, çağdaş muhasır medeniyetler seviyesini işaret eden ve Ulu Önder Atatürk’ün en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyet bugün bizim için hala en ideal yönetim biçimidir” Dedi.

İlköğretim Müdürü Gurbet Çetin, ” Çocuklarımız; Ulu Önder’in deyimiyle ‘’Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri’’dir. Onlar; Atamızın ‘’Bu eseri gençlere bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak’’ sözleri ile işaret ettiği ve Cumhuriyet’i emanet ettiği askerleridir. Palandöken’de Rus ordusunu elindeki satırıyla karşılayan ninelerin; cepheye yüzündeki duvağı çözüp koşan gelinlerin torunları olan bu gençlik; her sayfası eşsiz kahramanlık örnekleriyle dolu olan milli mücadele yıllarını asla unutmayacak; ülkesini, milletinin bölünmez bütünlüğünü savunacak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyacaktır. Taşıdığı bu emanetin ağırlığı ve sorumluluğunun bilincinde evlatlar yetiştirmeye gayret ediyor,onlara sonsuz inanıyor ve güveniyoruz. İnanın çocuklar; inanın bu ülke, sizlerin çabası ile dünyadaki saygın yerini alacaktır.huzurlarında saygıyla eğiliyorum. ” Dedi

Aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyor; Cumhuriyeti’mizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin manevi
Konuşmaların ardından Bahçeşehir Okulu akademik kadrosunun ve öğrencilerinin hazırladığı gösteri programına geçildi. Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı koro katılımcılardan büyük beğeni topladı.Müzik öğretmeni Rasim Acar ve öğrencimiz Gizem Doğan’ ın hazırladığı müzik dinletisi büyük alkış aldı.Burdur Bahçeşehir Kolejinde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programında öğretmen Ethem Erdilmen ve Bahçeşehir öğrencilerinin hazırladığı folklör gösterisi büyük beğeni topladı. Bahçeşehir Koleji öğretmenleri ve ortaokul öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisi büyük alkış aldı.

Burdur Bahçeşehir Kolejinde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı 93. Yıldönümü pastasının kesilmesiyle ve katılımcılara verilen kokteyl ile son buldu.
Kaynak : burdurweb.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat