Bahçeşehir Öğrencilerinden Ankara Çıkarması

Okunma: 1853
Burdur 12 Kasım 2016 13:20
Videoyu Aç Bahçeşehir Öğrencilerinden Ankara Çıkarması
A
a

Burdur Bahçeşehir Okulları ortaokul öğrencileri, Atalarının huzuruna çıkmak üzere Anıtkabir’e geldiler. Burdur Bahçeşehir Okulları ortaokul öğrencileri sabah saatlerinde Anıtkabir’e gelerek incelemede bulundular.

İlk olarak Anıtkabir’de aslanlı yolda yürüyen öğrenciler, daha sonra Anıtkabir’de bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün naaşını ziyaret ettiler. Merhum Cumhurbaşkanı İnönü’ne yapılan ziyaretin ardından Anıtkabir’deki askerlerin nöbet değişimini izleyen öğrenciler ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşına ziyaret ettiler. Anıtkabir önünde öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çekilen öğrenciler daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ziyaret etmek üzere yola çıktılar.

Burdur Bahçeşehir Okulları ortaokulları öğrencileri TBMM turu öncesi yemekte buluştu. Burdur Milletvekilli Bayram Özçelik ve Eski Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan meclise gelen öğrencilerimizi karşıladılar ve yemekte birlikte eşlik ettiler. Burdur Bahçeşehir Okulları ortaokulları öğrencilerimiz TBMM turu kapsamında Genel Kurul Salonu hakkında Burdur Milletvekili Bayram Özçelik tarafından bilgi aldılar. Ardından hep birlikte fotoğraf çekildiler.

Burdur Bahçeşehir Okulları ortaokulları öğrencileri, TBMM turu kapsamında 15 Temmuz gecesi bombalanan meclis binasını incelediler. Milletvekili Danışmanı Onur Sivrikaya’ dan bilgi aldılar.Burdur Bahçeşehir Okulları ortaokul öğrencileri, TBMM turu kapsamında Darbe Araştırma Komisyonu Salonunu ve Komisyon Başkanı Burdur Milletvekili Reşat Petek’i ziyarette bulundu. Milletvekili Petek, Darbe Araştırma Komisyonu hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Burdur Bahçeşehir Okulları ortaokulları öğrencileri ve öğretmenleri, Milletvekili Petek’in ziyaretinin ardından TBMM turunu tamamladı. Meclis binasının girişinde Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Burdur C. Başsavcısı Sadi Doğan, Ağır Ceza Reisi Mehmet Ali Yüce, Türkiye Parlementerler Birliği Üyesi Ramazan Kerim Özkan ile hatıra fotoğrafı çekilerek gezisini tamamladı.

Bahçeşehir Okulları Burdur ANITKABİR,TBMM gezisinden sonra Kent Park Macera Adasına gelerek doyasıya eğlendiler.Bahçeşehir öğrencileri, Anıtkabir, TBMM ve Kent Park gezisini tamamladıktan sonra gece saatlerinde Ankara’dan Burdur’a gelerek dopdolu bir gezi programı geçirdiler.
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

15

16

17

18

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat