Bahçeşehir Öğretmenleri doyasıya eğlendi

Okunma: 1912
Burdur 25 Kasım 2016 14:27
Videoyu Aç Bahçeşehir Öğretmenleri doyasıya eğlendi
A
a

Burdur Bahçeşehir Okulları Öğretmenleri’ne Kurucu Hurşit Çetin tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğlence programı düzenlendi.

Programa Kurucu Hurşit Çetin, Kurucu Genel Müdür Osman Çoban, okul idaresi ve öğretmenler katıldı.

Serenler Otel’de gerçekleşen yemekli programda günün anlam ve önemine ilişkin Kurucu Genel Müdür Osman Çoban konuşmada bulundu. Türk öğretmeninin okuldaki yerini ve önemi belirtmek, saygınlığı artırmak, öğretmenler arasında sevgi ve saygıyı, dayanışmayı kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygıyla anmak, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerle mesleklerinin yüceliğini farkına vardırmak amacıyla ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği kabul ettiği 24 Kasım gününü, 1981 tarihinden itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını ifade eden Kurucu Genel Müdür Çoban, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutladı.

Öğretmenlik mesleğinin her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleği olduğunu ifade eden Çoban, “Toprak altına atılan bir tohumun onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi bir öğretmende hayatını bu anlamlı ve şerefli mesleğe adayabilmelidir” Dedi.

Programın devamında Bahçeşehir Okulları Tesis İşletme Müdürü Ersin Kaplan sahneye çıkarak duygusal bir şiir okudu. Kaplan, “Dünyanın bütün çiçekleri” adlı şiiri okuyarak, tüm öğretmenlerden büyük alkış aldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü doyasıyla hazırlanan pasta Kurucu Hurşit Çetin, Kurucu Genel Müdür Osman Çoban, Okul İdaresi ve öğretmenler ile birlikte kesildi.

Burdur Bahçeşehir Okulları’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü eğlence programında Bahçeşehir Öğretmenleri müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

bahcesehir-24kasim-11

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 487 Oy (%46)

  • Daha İyi Olabilir : 287 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 291 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat