BAKA Yönetim Kurulu Antalya'da Toplandı

Okunma: 639
ANTALYA 1 Kasım 2016 09:19
Videoyu Aç BAKA Yönetim Kurulu Antalya'da Toplandı
A
a

Vali Şerif Yılmaz, Antalya'da düzenlenen BAKA Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu’nun, Ekim ayı olağan toplantısı Antalya Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.
BAKA Dönem Başkanı Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Vali Karaloğlu, 12 gündem maddesinin yanı sıra BAKA'dan destek alan firmaların taleplerinin görüşüleceğini bildirdi.
2016 Mali Destek Programında Antalya, Burdur ve Isparta'da desteklemeye karar verilen firmaların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olup olmadıkları konusunun araştırıldığını belirten Vali Karaloğlu, "FETÖ ile bağlantılı olanlar varsa onları yönetim kurulunda görüşüp bir karara bağlayacağız" dedi. BAKA'da FETÖ ile bağlantıları nedeniyle daha önce 15 kişinin sözleşmesinin iptal edildiğini anımsatan Karaloğlu, şunları söyledi: "Çalışmalarımız devam ediyor, bugün de yine bu konuyu yönetim kurulunda görüşeceğiz. Belki bu listeye birkaç çalışanın eklenme ihtimali var. Bu ne kadar daha sürecek? Arınma süreci bitinceye kadar, Ajansın içindeki FETÖ ile irtibatlı bütün kişiler temizleninceye kadar bu işe devam edeceğiz. Çalışma bittikçe karar veriyoruz, bir yanlış da yapmak istemiyoruz. Araştırmaları ince eleyip sık dokuyoruz. Alacağımız kararların 3 ile de hayırlı olmasını temenni ediyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 148 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 97 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 110 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat