Bakan Eroğlu, “Burdur’u Biz Hatırladık”

Okunma: 2630
Burdur 27 Ekim 2016 10:11
Videoyu Aç Bakan Eroğlu, “Burdur’u Biz Hatırladık”
A
a

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “AK Parti Hükümeti’nde önce Burdur kıyıda – köşede kalmış ve unutulmuş bir ildi. İlk defa Burdur’u biz hatırladık ve yatırım yaptık” dedi.

Toplu Temel Atma Töreni ve tamamlanan projelerin açılışını gerçekleştirmek üzere Burdur’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’nda yaptığı konuşmada, “AK Parti Hükümeti’nde önce Burdur kıyıda – köşede kalmış ve unutulmuş bir ildi. İlk defa Burdur’u biz hatırladık ve yatırım yaptık. Yatırımlarımız devam edecek, Burdur’un içme suyu sorununu da kökünden çözeceğiz” dedi.
 
Bakan Eroğlu: “Ben Size Teşekkür Etmek İçin Geldim” 
Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdiğini söyleyerek sözlerine başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, yakın geçmişte yaşanan 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekerek, Türk Milleti’nin kahraman bir millet olduğuna vurgu yaptı. Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Ben size teşekkür etmek için geldim. Özellikle tarihimizin en kanlı FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde siz gerçekten kahramanca karşı koydunuz ve bütün milletimiz bu darbe girişimini püskürttü. Bu hain darbe girişimi, aslında sadece darbe girişimi değil. Vatanı bozma parçalama işgal etme girişimiydi. Ama Allah’a şükür milletimizin kahramanlığı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, cesareti, bakanlar kurulu ve bütün siyasi partilerimizin kararlığı neticesinde işgal girişimiz püskürtüldü. Bu, Cenab-ı Allah’ın bir lütfu ama bu hainler gerektiği cezayı mutlaka göreceklerdir. Ben sizlere teşekkür ediyorum. Milletimiz büyük bir kahramanlık destanı gösterdi. Bu destanlık sadece Türkiye değil, dünya tarihinde de kayıt altına alındı. O bakımdan sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır” diye konuştu.

“Burdur’u Biz Hatırladık”
AK Parti Hükümeti’nden önce, Burdur’un kıyıda-köşede kalmış, unutulmuş bir il olduğuna vurgu yapan Bakan Veysel Eroğlu, “İlk defa Burdur’u biz hatırladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan olduğu zaman, ben de İSKİ’den sonra DSİ Genel Müdürlüğü’ne geldim. Bana; ‘Sen de o bölgenin evladısın, Burdur’a gidiyorsun oradaki bütün baraj sulama tesislerini bitiriyorsun’ diye söyledi. Biz de geldik, doğru-dürüst burada baraj yokken, 11 tane dev barajı inşa ediverdik. 77 tane dere ıslahını yaptık. Daha da yapacaklarımız çok sayıda. Ayrıca, Allah nasip ederse Burdur’un, Bucak’ın su meselesini kökünden çözmek için isale hattı ve çok modern bir arıtma tesisi ile ilgili projelerimiz hazır oluyor. İnşallah, yakında onun da temelini atmaya geleceğim. Burdur’un 2060 yılına kadar su meselesini kökünden çözeceğiz” şeklinde müjde verdi.
 
“Memba Suyu Gibi, Su İçeceksiniz”
Burdur’a 3 ayrı göletten sağlanacak içme suyu projelerini de açıklayan Bakan Eroğlu, “İki tane göletten ikinci bir hatta bir isale hattı, özellikle Burdur Gölü’nün etrafından dolaşarak gelecek. Sonra 2 tane göletten, iki tane isale hattı daha gelecek. Böylece, 3 tane dev isale hattı, onların toplamı 46 kilometre, buradan gelen isale hattı ile beraber adeta her taraftan Burdur’a su getireceğiz. Su problemi olmayacak, memba suyu gibi su içeceksiniz” diye konuştu.
 
“Burdur’u Turizm Merkezi Haline Getireceğiz”
Burdur’un turizm merkezi haline geleceğinin altını çizen Bakan Veysel Eroğlu, “Allah nasip ederse Burdur’u, bütün dünya turizmine açacağız, zengin turistlerin geleceği bir yer haline getireceğiz. Çok para bırakacakları, zengin olanları buraya getireceğiz” şeklinde konuştu.
“Burdur Gölü, Burdur’a Hayat Veriyor”
Burdur Gölü’nün Bakanlık tarafından ele alınan ve Burdur’a hayat veren önemli bir unsur olduğuna vurgu yapan Bakan Eroğlu, “Bir de Burdur Gölü bizim ele aldığımız önemli bir göl, bununla ilgili bir çalışma yaptık, Çalıştay hazırladık. Geçen sene 9 tane paket hazırladık. Gayemiz Burdur’da su seviyesini kontrol etmek, su kalitesini iyileştirmek. Burdur Gölü, Burdur’a hayat veriyor. İnşallah, Kasım Ayı’nda Sayın Valimizin, Milletvekillerimizin, ve bütün tarafların katılımı ile burada 1 yılda ne yaptık, ne yapıyoruz, ne yapacağız belirlenecek, bu konuda görüşme yapacağız. Bu işin uzmanı olarak bizzat bende konuyu takip edeceğim” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat