Bakan Veysel Eroğlu, Burdur’a Geliyor!

Bakan Veysel Eroğlu, Burdur’a Geliyor!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 10 Aralık Pazar günü Burdur’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 81 milyon lira yatırım bedelli 13 adet tesisin temel atma merasimine iştirak edecek.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Burdur programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 12 adet, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atacak.

Burdur’a 81 Milyon TL’lik 13 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 13.30’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Merkez İçme Suyu İsale Hattı, Çavdır Ambarcık Koca Mustafa Göleti, Tefenni Göleti Sulaması Yenilemesi, Merkez Basmakçı, Merkez Yaylabeli, Merkez Suludere, Merkez Günalan, Yeşilova Örencik Regülatörü ve Sulamaları ile 4 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DKMP Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak Selda Gölü Tabiat Parkı kır lokantası iyileştirme çalışmaları ve çevre düzenlemesi, Burdur Gölü giriş takı ve Soğanlı Sazlığı kuş gözlem kulesi ile Serenler Tepesi Tabiat Parkı yol bakım onarımının temelini atacak.

Burdur’da 10 aileye gelir getirici tür, 10 aileye de Orköy sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu, ceviz, badem, lavanta, mahlep, dut ve zerdali fidan türlerinden oluşan toplam 2.500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Burdur’a 9 Milyon 460 Bin Metreküp İçme Suyu Temin Edilecek

Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle Burdur’a 9 milyon 460 bin metreküp içme suyu sağlanacak. 2 bin dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. 241 bin metreküp su depolanacak. Depolama tesislerinin sulama inşaatları tamamlandığında 4.970 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. Ayrıca 4 köy taşkın zararlarından korunacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ