Başkan Atasoy'dan Milli Sporcuya Destek

Okunma: 2186
Bucak 19 Ekim 2016 16:00
Videoyu Aç Başkan Atasoy'dan Milli Sporcuya Destek
A
a

Kızılkaya Belediye Başkanı Dr.Canan ATASOY, Kızılkaya Hacı İbrahim Çelik Anadolu Lisesi öğrencisi aynı zamanda milli sporcumuz Hacı Abdullah DİLEK’i başarılarından ötürü tebrik etti. 

655.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 24 Temmuz 2016 tarihinde deste küçük boy 3.lüğü, 31 Temmuz 2016 tarihinde Dirmil güreşlerinde 3.lük , 28 Nisan 2016 tarihinde Uluslar arası Türk Dünyası turnuvasında Dünya 2.liği gibi yerel,ulusal ve dünya çapında başarılara imza atan Hacı Abdullah DİLEK’in minder güreşlerinde de birçok başarısı bulunuyor.

Kızılkaya Hacı İbrahim Çelik Anadolu Lisesi öğrencisi Hacı Abdullah DİLEK, en son 14 Ekim Cuma günü Antalya Döşemealtında yapılan güreş müsabakalarında, 85 kg. kategorisinde 1. olarak göğsümüzü kabartmıştı.

Kızılkaya Belediye Başkanı Dr.Canan ATASOY  yaptığı açıklamasında “Ulu Önder ATATÜRK’ün de ifade ettiği gibi sporcunun zeki , çevik ve ahlaklısı başarıyı her daim kazanır. Öğrencimiz Hacı Abdullah Dilek de tüm bu özelliklerin toplandığını görüyorum. Güreş kariyerinde bu zamana kadar kazanmış olduğu gurur verici başarılar da bunun kanıtıdır. Üstelik branşını güreş olarak belirlemesiyle atalarımızdan bize yadigar kalan bir emanete de sahip çıktığını düşünüyorum. Öğrencimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. Belediye Başkanı ve aynı zamanda güreş sporuna özel ilgi duyan bir vatandaş olarak öğrencimizi her türlü konuda desteklemeyi düşünüyoruz. Bizim desteklerimiz öğrencimizin disiplinli çalışmasıyla başarıların artarak devam edeceğini ümit ediyorum. Bir gün inanıyorum ki öğrencimiz, yöremizin gururu Hacı Abdullah DİLEK, güreş meydanlarının şahı Kırkpınar müsabakalarında başa güreşecek ve tüm ülkenin hayranlıkla seyrettiği bir sporcu olacaktır.” diye konuştu.

Milli Sporcu Hacı Abdullah DİLEK, “ Ağabeyimi örnek alarak başladığım bu spor dalına kışın ağırlık çalışarak , yazları ise yağlı antrenman yaparak hazırlanıyorum. Aynı zamanda minderde de güreşiyorum. Kariyerimin en büyük başarısı olarak 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 250 pehlivandan oluşan deste küçük boyda 3. olmak beni mutlu etti. Önümüzdeki yıl hedefim şampiyon olmak, bunu da hocalarımın, ailemin ve bana destek olan herkesin gayretiyle başaracağıma inancım tam. Belediye Başkanımız Dr.Canan ATASOY’a yakın ilgisi,desteği için çok teşekkür ederim.” dedi.

Okul Müdürü Aydın ÖZDEMİR, “Akademik dalda ve proje bazında , okulumuzun ülke çapında elde ettiği başarıların yanında spor alanında, hele hele atasporumuz güreşte de ülke çapında başarılarla temsil edilmek bizleri çok mutlu etmektedir. Gelecek vaad eden ve kuvvetle muhtemel Kırkpınar başta olmak üzere meydanlarda ve güreş pistlerinde başarısıyla bizleri daha yıllarca gururlandıracak olan öğrencimi kutluyorum. Her daim bizleri maddi ve manevi destekleriyle yalnız bırakmayan, başarılarımızda büyük pay sahibi olan değerli belediye başkanımız Dr.Canan ATASOY’a yakın alakaları ve nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat