Başkan Ercengiz’den muhtarlara bilgisayar

Okunma: 2701
Burdur 19 Ekim 2016 13:14
Videoyu Aç Başkan Ercengiz’den muhtarlara bilgisayar
A
a

19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur halkına hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmesi için mahalle muhtarına dizüstü bilgisayar hediye etti.

   Biz hep Burdur için, birlikte çalışacağımızı söyledik. Üzerimizdeki sorumluluk sadece siyasi bir partinin değil, tüm Burdur Halkınındır. Bu güne kadar kimsenin bu konuda bir şüphesi kalmamıştır” dedi. 40 Milyon liralık tasarruf sağlandı Kahvaltıda Burdur Belediyesi’nin 30 aylık çalışmasını değerlendiren Başkan Ercengiz, “1 Nisan 2014 tarihi itibariyle sadece Burdur Belediyesine ait 49 Milyon 800 Bin TL, Burdur Belediyesinin iştiraki olan Bimtaş ve Bahtaş’ın da 5 Milyon TL borcuyla görevi devraldık. Yaptıklarımız, çalışmalarımız, altyapı, üstyapı, park, bahçe, asfalt, kaldırım gibi çalışmalarımızı zaten görüyorsunuz. Bunun dışında bizim yaptığımız işlerin en önemlilerinden bir tanesi Burdur Belediyesinin araç parkını, makine parkını genişletmek için kolları sıvadık.

   Nüfusa göre İller Bankasından gelen paramız belli, su bedelleri, atık su bedelleri belli, temizlik, tabela vergileri belli ve değişkenlik göstermiyor. Gelirler artmayınca, giderleri kısarak hizmetleri arttırmaya çalıştık. Hizmet Kampüsü, Otopark ve aldığımız araçlar dahil Burdur Belediyesi toplam 22 Milyon TL mal edindi. 49 Milyon TL’lik borcu da bugün itibariyle 34 Milyon TL’ye düşürmüş durumdayız. Yaptığımız çalışmaları işin içine dahil etmeden kaba bir hesap yaptığımızda Burdur Belediyesi hiçbir işi aksatmadan 40 Milyon TL’ye yakın tasarruf sağladı. Mantıklı, akıllı, doğru hamleyle ve ekip çalışmasıyla, muhtarlarımızın da sabrına sığınarak görevimizi sürdürdük” diye konuştu. İçme suyu ihalesi 22 Kasım’da yapılacak İçme Suyu projesi ile ilgili gelişmeleri muhtarlarla paylaşan Başkan Ercengiz, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Milletvekilimiz Bayram Özçelik ve o dönem ki Milletvekilimiz Ramazan Kerim Özkan’la birlikte Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ziyaret ettik, Burdur’un içme suyu sorunu çözmek için görüştük, orada adımlarımızı attık. 22 Kasım itibariyle isale hattımızın ihalesine başlanmış olacak ve isale hattımız tamamlandıktan sonra 1960’larda yapılmış olan kuyuların yenilenmesiyle birlikte Burdur yenilenmiş, tamamen sağlıklı, günümüz teknolojisine uygun bir sondaj sistemiyle suyuna kavuşacak.

   Atıksu arıtmayla ilgili Türkiye’de çok az belediyenin yaptığı bir çalışmayı 11 Milyon 500 Bin Euro’luk, 5 yıl geri ödemesiz 25 yıl vadeli çok düşük ve cüzi bir faizle gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de hiçbir kamu bankasından alamadığımız bu bedeli Avrupa Yatırım Bankasından 5 yıl ödemesiz sahip olduk” şeklinde konuştu. Toplu konutla ilgili gelişmeler hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz “Depremevleri’nde toplu konut için görüştük, değerlendirme ihalesi yapıldı. Önümüzdeki süreç içerisinde TOKİ değerlendirme için ekipleri Burdur’a gönderecekler, çalışmalar başlayacak. Burdur Belediyesi’ne ait 4 bin 500 metrekarelik araziyi vatandaşımızın lehine verebileceğimizi ifade ettik. Yeter ki oradaki vatandaşımızın cebinden para çıkmamasın.

  Biz oradaki vatandaşımızın konutlarını bir an önce yenilemek istiyoruz. İnşallah Karasenir, Sinan ve Tepe Mahallesine örnek olacak kentsel dönüşüm çalışmasını da Necati Bey Mahallesinde yapacağız. Bununda çalışması için önümüze protokol geldi, cuma günü TOKİ’den bir görevli arkadaşımız gelecek, Necatibey Mahallesinde Kentsel dönüşümü başlatıyoruz” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 103 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat