Kapat

Başkan Ercengiz,2 Mahalle Sakinleri İle Buluştu

Anasayfa
Burdur Başkan Ercengiz,2 Mahalle Sakinleri İle Buluştu
Reklam Reklam
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Atatürk Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nde bir araya gelerek,  vatandaşların sorunlarını dinledi, talep ve görüşlerini ele aldı.Belediye Başkanı Ercengiz, 5 yıl boyunca yapılan yatırımlardan bahsederek,  Atatürk Mahallesindeki tamamlanan ve yapımı devam eden projelerin detaylarını aktardı. Başkan Ercengiz, mahalle sakinleri ile bir araya geldiği Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nin yapım sürecinden bahsederek, “Burdur Belediyesi’nin finansman hesabını düzgün yaparak, borç almadan ve faiz ödemeden bir buçuk sene kadar kısa bir sürede yapımını tamamladık.” Dedi.
Başkan Ali  Orkun Ercengiz ayrıca  Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahalle sakinlerinin merak konusu olan hastane ihalesi hakkında sorularını cevapladı.
Başkan  Ercengiz, faaliyete geçecek olan El Sanatları Merkezi hakkında da bilgi verdi. Daha önce halı saha olarak kullanılan, İstanbul,  Ankara,  Fethiye ve tam tersi istikamet güzergahının  Burdur’un yol ticaretinin değerlendirilmesi konusunda önemli bir bölge ifade ederek, “ Burdur el sanatlarının ve ürünlerinin, marka değerlerinin ortaya çıkaracak çalışmaların, satış ve pazarlaması yapabilecek  bir alana olarak planlandı. Önümüzdeki günlerde bu Merkezi Burdur değerlerinin  satış ve pazarlaması üzerine faaliyete sokacağız. Biz kendi zanaatları ile her işini gören, dışarıdan hizmet almayı bitirip, müteahhitleri zengin etmeyi, yandaş yaratmayı bitiren, tamamen devletçilik bir politikayla kendi kazandığımızı yurttaşa geri kazandırarak, tasarruf ederek ve tasarrufları ile de hizmet veren bir belediyecilik anlayışını getirdik. Bizim derdimiz bina yapmak değil. Bizim derdimiz işlevsel binalar yapmak”  ifadelerini kullandı.
Reklam Reklam Reklam