Başkan Mutlu'dan "Üstgeçit" Açıklaması

Okunma: 3664
Bucak 5 Ekim 2016 19:30
Videoyu Aç Başkan Mutlu'dan "Üstgeçit" Açıklaması
A
a

Burdur Bucak Kahveler Kavşağı'nda ve Sanayi Kavşağı'nda yapılacak üst geçitler için 8 Kasım 2016 Salı günü saat 10.00’da ihaleye çıkılıyor.

Belediye Başkanımız Süleyman Mutlu yaptığı açıklamada, “İlçemizin içinden geçen kara yolunda insan kaybı ve maddi hasarların meydana gelmesi için Antalya-Burdur Devlet Yolu üzerinde bulunan Bucak Şehir Geçişi Sanayi kavşağı ve Kocaaliler kavşağına üst geçit yapımı için 8 Kasım 2016 Salı günü saat 10.00’da ihaleye çıkılıyor" dedi.

Konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yapan Belediye Başkanımız Süleyman Mutlu, “Bildiğiniz gibi seçim vaatlerim arasında Antalya Burdur Karayolu Üzeri Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde Sanayi Sitesinin de bulunduğu Dereköy Yol Kavşağı ile Kahvelere alt geçit vaadimiz vardı. Söz verdiğimiz gibi tüm seçim vaatlerimizi yerine getirmek üzere gecemizi-gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Yoğun bir çalışma temposu içindeyiz. Bir taraftan Sanayi Kavşağında NATO borusu ve Bucak Ovası sulama hattını taşıyan borunun olması diğer taraftan Kahveler kavşağında sadece Kestel tarafından gelen araçların alt geçitten geçecek olması, bu geçidi Bucak’tan Kestel-Kuşbaba ve Ova Köylere gidecek araçların kullanacak olması ve bununda yol yoğunluğunu azaltmada yeterli olmayacağı ve su drenaj hatlarında yaşanacak sorunların Karayolları Bölge Müdürlüğünce tespitinden sonra Karayollarımız tarafından yeni bir proje geliştirilerek bu bölgelere üst geçit yapılmasına karar verilmiştir. Ufak değişikliklerle birlikte seçim zamanı hemşerilerime verdiğim bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Başbakanımız Binali Yıldırım Bey ile yapmış olduğumuz toplantıda Bucak ilçemizde, seçim vaatlerimiz arasında olan Kahveler ve Sanayi Sitesi Kavşaklarına üst geçit projemizin 2016 Yılı içinde ihale edileceğinin müjdesini almıştık. Şimdi de bu müjdenin gereklilikleri yerine getiriliyor. Resmi yazışmaların yapılmasının ardından nihayet ihale süreci başlıyor. Hızla bu resmi prosedür işleri tamamlanarak, ihalenin ardından ilk kazma vurulacak. Bucak’ımıza hayırlı olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat