Başkan Vekili Sezgin’den Engellilere Özel Mekan Sözü!

Başkan Vekili Sezgin’den Engellilere Özel Mekan Sözü!

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Bucak Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuştu.

Kaymakam ve Başkan Vekili Sezgin konuşmasında engellilerin bir gün değil hergün hatırlanması gerektiğini vurgulayarak,”İlçemizde yaşayan engellilerimizin yaşadığı zorlukları geldiğimiz 3 aydır biliyoruz. Engelli vatandaşlarımızın ilçemizde rahat bir şekilde dolaşıp gezmesi diğer engelsiz vatandaşlar gibi hayatını ikamet ettirmesi en büyük dileğimiz. Onlara daha engelsiz bir yaşam alanları yapmak ve hayatlarını kolaylaştırmak da bizim belediye olarak görevimiz” dedi.

Kaymakam ve Başkan Vekili Sezgin, Engelliler Derneği yöneticileri ile görüştüğünü ve onların talepleri olan engellilere özel bir toplantı salonu ya da özelbir mekan açma sözünü verdiğini söyleyerek, “Bu konuda çalışmalarımıza başlayacağız. Engelli vatandaşlarımızın bir arada olabileceği, sosyal bir tesis şeklinde çalışan bir kapalı mekan hazırlayacağız. Önümüzdeki günlerde bu toplantı salonu ile ilgili çalışmalarımızı yine duyuracağız.Yine ilçemizde engelli vatandaşların rahatça ulaşım sağlamaları için belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya da devam edeceğiz” diye sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ