Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Eli

Okunma: 1719
Burdur 17 Kasım 2016 09:17
Videoyu Aç Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Eli
A
a

Hayrat İnsani Yardım Bucak Koordinatörlüğü, Suriyeli ve Bayırbucak Türkmenleri için İnsani Yardım Kampanyası düzenliyor.

  “Suriye’de CERABLUS’ta ve BAYIRBUCAK’taki Türkmen çocuklar aç kalmasın” diyen Hayrat İnsani Yardım Bucak Koordinatörlüğü tarafından Gıda Yardımı Kampanyası ile Komşu Ülke Suriye topraklarında yaşama tutunmaya çalışan mazlumlara, öksüz ve yetimlere Bucak’tan bir Tır İnsani Yardım ve Yaşam Malzemesi gönderilecek. Kampanya kapsamında Un, Bakliyat, Makarna, Süt, Patates, Elma, Sıvı yağ, Bebek maması, Bebek bezi, Kömür, Kışlık Giyecek ve Ayakkabı, Battaniye, Yorgan, Yastık, Halı – Kilim yardımında bulunulabilecek.  bucak-hayrat-vakfi
Kampanyaya destek olmak isteyenler için irtibatlar,  Hacı Ömer Ağa Camii Karşısı Yağmur Derneği Bürosu, Yıldız Market arkası / M.Talay Apt. No 33’deki Depoya gidebilirler ve 0506 584 72 58 nolu telefonu arayabilirler.
Yardım Tırı, 02 Aralık 2016 Cuma günü saat 14.00’de Hacı Ömer Ağa Camisinin önünden Cuma namazından sonra dua ve salavatlarla Suriye’ye gönderilecek.
“Minik bedenler üşüyor ve açlıkla karşı karşıyalar”
Konuyla ilgili açıklama yapan Hayrat İnsani Yardım Bucak Koordinatörü Mustafa Ağgül; “Şunu bilmeliyiz ki; Suriye’ de ki kardeşlerimiz çok zor durumdalar, her gün bombalar yağıyor, her gün kadınlar dul, çocuklar yetim kalıyor ve birçok kişi şehit oluyor. Ve soğuk kış günleri başladı. Ne yatak, ne battaniye, ne bebek maması, ne bebek bezi, ne kömür, ne soba ve hakeza… Minik bedenler üşüyor ve açlıkla karşı karşıyalar. Suriye’ de çocuk olmak, anne baba olmak çok ama çok zor. Bizler her gün evimizde ailemizle görüşür, muhabbet ederiz. Suriye’de ise çocuklar her an anne babalarını kaybetmekle karşı karşıyalar ve sağ gördükleri zaman ise Allah’a çokça şükrederler…
Etrafımızda zalimler tarafından yakılmış bir ateş çemberi var ve bu olaydan en çok masum çocuklar etkileniyor. Elbette biz sivil toplum kuruluşları bu savaşı kendi imkânımızla durduramayız, ancak Bucak’lı yardımsever hemşehrilerimizin desteği ile mazlumlara gıda ve yaşam malzemeleri göndererek onların hayatta kalmalarını sağlayabilir ve acılarını bir nebze de olsa dindirmeyi başarabiliriz.
“Hedefimiz 26 Tonluk bir Tır ile Gıda Yardımı ve Yaşam Malzemesi göndermek”
Biz Millet olarak köklü tarihimiz boyunca masumların yanında olduk. Bugün de Neme lazım, bana ne demeden, ülkemizden medet bekleyen komşularımıza, öksüz ve yetimlere umut olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz 26 Tonluk bir Tır ile Gıda Yardımı ve Yaşam Malzemesi göndermek. İçerik olarak Un, Bakliyat, Makarna, Süt, Patates, Elma, Sıvı yağ, Bebek maması, Bebek bezi, Kömür, Kışlık Giyecek ve Ayakkabı, Battaniye, Yorgan, Yastık, Halı – Kilim göndermeyi planlıyoruz. Yardım Tırı 02 Aralık 2016 saat 14.00 ‘ de Hacı Ömer Ağa Camisinin önünden Cuma namazından sonra halkımızın iştiraki ile dua ve salavatlarla Suriye’ye gönderilecektir.” şeklinde konuştu.
Kampanyaya destek veren Hayrat Vakfı Bucak Temsilcisi Hasan Kayacan ise; “Şükürler olsun ki bizler ‘’ Komşusu açken, tok yatan bizden değildir diyen bir peygamberin ümmetiyiz Sıcacık yuvalarımızda her türlü imkânlara sahibiz ve Rabbimizden başka kimseye muhtaç değiliz. Elbette bize verilen nimetleri komşumuz Suriye’ de ki ihtiyaç sahipleri ile paylaşmalıyız. Eğer biz bugün masum çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmezsek, korkarım bu kış onlar için çok zor geçecek. Hayrat Vakfı Bucak Temsilciliği olarak gönüllülerimizle birlikte tam bir ittifakla bu kampanyaya elimizden gelen desteği vereceğiz. Tüm Bucak’lı hemşehrilerimizi ve Sivil Toplum Kuruluşlarını yardıma davet ediyoruz…”dedi.
Aynı zamanda Yağmur Eğitim ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ünsal da yaptığı açıklamada; “Zamanımızın en büyük manevi hastalıklarından birisi de; “beni sokmayan yılan bin yaşasın” olmuştur. Maalesef komşumuzda yaşanan hayat mücadelesini bizler tam hissedemiyoruz ya da hissetmekte zorlanıyoruz. “Bizleri gören bir yaratan var” anlayışıyla, masumları yalnız bırakmayacağız.
Ateş altındaki masumların şu an tek istedikleri hayatta kalmak. Allah rızası için sarf ettiğiniz tüm yardımlarınızın ahirette karşınıza çıkmasını temenni ediyoruz.”ifadelerini kullandı.
Yardımlar için irtibat Yağmur Derneği Bürosu :
Hacı Ömer Ağa Camii Karşısı
Depo :Yıldız Market arkası / M.Talay Apt. No 33 Cep Telefonu: 0506 584 72 58″
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat