Bayram Özçelik Basın Açıklaması Yaptı

Okunma: 2815
Burdur 9 Kasım 2016 14:35
Videoyu Aç Bayram Özçelik Basın Açıklaması Yaptı
A
a

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir açıklama yaparak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Burdur İli için 2016 yılında gerçekleştirilecek ve 2017-2018 yıllarında gerçekleştirilmesi planlanan projeleri açıkladı.

Özçelik yaptığı açıklamada yapılacak çalışmaları şu şekilde sıraladı:
"Burdur Yeni Müze Proje Yapımı İşi – 17.11.2016 tarihinde ihalesi yapılacaktır. 

Kibyra Örenyeri Çevre Düzenlemesi İşi – Mimari Projesi Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra ihale işlemleri başlatılacaktır. 

Burdur Yeni Arkeoloji Müzesi Yapımı İşi – Müze Projeleri tamamlandıktan sonra 2017-2018 Yıllarında Yeni Müze Yapımına başlanılacaktır. 

Karamanlı İlçesi Bademli Köyü Sınırındaki Üç Tümülüslerinin Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon ve Çevre Düzenlemesi Projelerinin hazırlanması işi – Genel Müdürlüğümüz 2017 yılı yatırım programına alınması için gerekli yazışmalar yapılmıştır.  

Gölhisar Kibyra Antik Kenti Odcion Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon Projelerinin hazırlanması işi, Gölhisar Kibyra Antik Kenti Stadion Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon Projelerinin hazırlanması işi – İşlerin yaklaşık maliyetleri Rölöve ve Anıtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından onaylanmıştır. Temin edilecek ödenek dahilinde işlere başlanabilecektir.  

Gölhisar Boubon, Altınyayla Balbura, Bucak Kodrula, Kremna, Kemer Olbasa Antik Kenti hali hazır Haritalarının/Plankotelerinin  yaptırılması işi – Genel Müdürlüğümüz 2017 – 2018 yılı yatırım programına alınması için gerekli yazışmalar yapılmıştır.
 
Gölhisar İlçesi Yusufça Erken Bizans Kilisesi Mozaik alanın Restorasyon ve Çevre Düzenlenmesi işi ve üzerinin sundurma ile kapanması – Genel Müdürlüğümüz 2017 -2018 yılı yatırım programına alınması için gerekli yazışmalar yapılmıştır."

Milletvekili Özçelik, yapılacak projelerinin takibini yaptıklarını belirterek, "Burdur il merkezi ve ilçelerimize yapılacak projelerle, ilimizin daha çok yerli ve yabancı turist çekmesini ve bu sayede bölge halkının turizmden de büyük katkı elde etmesini amaçlıyoruz. Burdur ilinde henüz keşfedilmemiş güzellikler bulunuyor. İlimizin tanıtımını daha iyi yaparak Burdur ilini marka bir il haline getirmek için yoğun çaba gösteriyoruz. Yapılacak kültür ve turizm projelerinin şimdiden ilimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat