Bayram Özçelik'ten Müjde

Okunma: 2033
Burdur 23 Kasım 2016 11:28
Videoyu Aç Bayram Özçelik'ten Müjde
A
a

Uzun süredir Burdur’da gündem olan 364 yataklı Devlet Hastanesi yeri ile ilgili müjdeli açıklama Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’ten geldi. Uzun süredir yoğun yapılan çalışmalar sonucunda netice alındığını belirten Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur’umuza yapılacak olan 364 yataklı hastane için, uzun uğraşlardan sonra hastane yeri olarak değerlend


  Tüm Binalar Yıkılsa Bile Mevcut Yere Sığmıyor Mevcut Devlet Hastanesi yerine yapılması için ilk olarak çalışma yaptıklarını Belirten Milletvekili Özçelik “İlk önce Hastaneyi mevcut yerine yapabilir miyiz diye çok toplantı yaptık.

 Hastanenin tüm binaları yıkılsa dahi 364 Yataklı Hastaneyi geniş ve modern olarak oturtmak mümkün olmadı. Yapılan araştırmalar sonucu yine aynı alana yapılacak olsa bile 2-3 Yıl bir yerde hizmet verecek Hastane ortamı ve geçici binalar bulunamadı. Bakanlık uzmanları yapılan tüm bu çalışmalar sonucu mevcut Hastane yerine yeni inşaat yapılmasının mümkün olamayacağı kararını aldı.” dedi. Tüm Alternatifler Değerlendirildi Tüm alternatiflerin değerlendirdiği belirten Özçelik “ En son Yıllar önce Hazine arazisi iken 1965-70'lerden sonra Milli Savunma Bakanlığına tahsis edilen 241 Dönüm araziden Hastane için 70 DÖNÜM talebimiz olumlu karşılandı. 22.11.2016 Salı günü sabah saatlerinde Milli Savunma Bakanlık Müsteşarımız Ali Fidan imzalamıştı. Sağlık Yatırımlar Genel Müdürlüğümüz vasıtasıyla ve Bakanımız Sayın Fikri Işık'la birkaç defa yüzyüze görüşmemiz sonrasında Bakanımız Sayın Fikri Işık Müjdeyi şahsıma verdi. Bakanımızın imzasıyla yeni hastane yerimiz onaylandı. En modern, en kapsamlı, en nitelikli hastaneyi İlimize kazandırmış olacağız.” dedi. Burdur’umuza Büyük Bir Yatırım Daha Kazandırıldı İlimize büyük bir yatırım kazandırıldığını belirten Milletvekili Özçelik “ Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’a, Önceki Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na, Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık’a, Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Önceki Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a Bu süreçte görüşme ve girişimlerde bulunan Valimiz Sayın Şerif Yılmaz’a Ak Parti İl Başkanımız Dr. Süleyman Faki’ye, Merkez İlçe Başkanımız Murat Akbıyık’a, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğümüze, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterimiz ve Sağlık İdarecilerimize ilimize böyle güzel bir hizmete katkılarından dolayı hemşerilerim adına teşekkür ederim.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat