Belediye Başkanı ERCENGİZ'den, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Okunma: 1423
Burdur 23 Kasım 2016 11:34
Videoyu Aç Belediye Başkanı ERCENGİZ'den, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
A
a

Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun ERCENGİZ'den, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı.

  “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözü, eğitimin bir ülkenin gelişip kalkınmasında en önemli unsur olduğunu bizlere göstermektedir.

  Yurdumuzun her köşesinde büyük bir yurt sevgisiyle ve özveriyle görev yapan, gelecek nesilleri çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla hazırlamak için tüm güçlüklere göğüs gererek çaba gösteren değerli öğretmenlerimize minnettarız. Gerçeği, yeniliği, gelişmeyi ve bilimsel düşünceyi anlatan, doğruluk, dürüstlük ve yardımseverlik gibi insanı ayrıcalıklı kılan öz değerlere ulaşmamızı sağlayan tüm öğretmenlerimize saygı ve gönül borcu duyuyoruz. 

   Tüm öğretmenlerimizin üstlendikleri temel görevin bilinciyle özveri ve gururla hizmetlerini sürdüreceklerinden, sorumluluklarını yönlendirmeler ve baskılardan etkilenmeden yerine getireceklerinden kuşku duymuyoruz.

   Dünya’nın en kutsal görevini yapan öğretmenlerimiz, bu gün birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Öğretmenlerimizin yaşadıkları sorunların bir an önce çözülmesi, bu anlamda yapılacak iyileştirmeler ve atılacak olumlu adımlarla, ülkemizin gelişimine ve kalkınmasına ciddi katkılar sağlayacaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor; yüreklerinde Atatürk’ün yakmış olduğu ilim ve irfan meşalesi ile tüm yurdu aydınlatacak olan tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 487 Oy (%46)

  • Daha İyi Olabilir : 287 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 291 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat