Kapat

Belediye Başkanı Uyardı: Suyu İsraf Edene 2000 TL Ceza Kesilecek!

Anasayfa
Haberler Belediye Başkanı Uyardı: Suyu İsraf Edene 2000 TL Ceza Kesilecek!
Reklam Reklam Reklam

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak israf ederek suyunu boşa akıtan ve içme suyunu, bahçesini sulayarak komşusunu susuz bırakanların su aboneliği iptal edilip, 2000 TL para cezası uygulanacağını bildirdi.

Başkan Alagöz açıklamasında, “Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte Fatih Mahallemiz başta olmak üzere bazı mahallelerimizde su sıkıntısı yaşanmaktadır. Suyun depolardan tarafımızca kısıldığı veya suyun çoğunluğunun yine Belediyemizce seracılara aktarıldığı gibi asılsız söylemler ortaya atılmaktadır. Söylenenlerin tamamı, şahsıma ve Belediyemize atılmış iftiralardan ibaret olup yaşanan su sıkıntısının asıl sebebi, su tüketiminin bilinçsizliği ve İÇME SUYU ŞEBEKESİ İLE BAHÇE SULAMASI yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Şu mübarek günlerde, bahçelerinde içme suyu kullanılarak sulanan hiçbir ürün, susuzluk çeken vatandaşımızın su ihtiyacından daha değerli olamaz. Yapılan yanlış hem israf hem de kul hakkına girmektir.

İsraf ederek suyunu boşa akıtan ve içme suyunu, bahçesini sulayarak komşusunu susuz bırakanların su aboneliği iptal edilip, 2000 TL para cezası ve yasal işlem başlatacağımızı bildirir, bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını rica ederiz.” ifadelerini kullandı.

Reklam Reklam Reklam