Belediye Başkanlığı'na Yasin Uğur Atandı

Okunma: 7120
Bucak 28 Ekim 2016 13:18
Videoyu Aç Belediye Başkanlığı'na Yasin Uğur Atandı
A
a

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun 24 Ekim 2016 Pazartesi günü göz altına alınması ve tutuklu yargılanma sürecinin ardından Belediye Başkanlığına Yasin Uğur atandı.

OHAL kapsamında Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Bucak Belediye Meclis Üyelerinden Yasin Uğur’u Belediye Başkanı olarak atadı. İlgili atama yazısının Bucak Kaymakamlığına ulaşması ile Belediye Meclis Üyesi Yasin Uğur Bucak Belediye Başkanı olarak görevine başladı. Göreve başlayan yeni Bucak Belediye Başkanı Yasin Uğur basın toplantısı düzenledi. 

Yeni Belediye Başkanı Yasin Uğur, “Biz inanıyoruz ki adalet yerini bulacak ve Başkanımız tekrardan görevinin başına dönecektir.” dedi.
Bucak Belediye Başkanı Yasin Uğur yaptığı açıklamada “Öncelikle üzülerek izlemekteyiz ki Bucak'ımızda Belediye Başkanımız Süleyman Mutlu'nun gözaltına alınma süreci ile birlikte İlçemizde birtakım yalan-yanlış bilgiler dillendirilmektedir. Bu da Bucaklı hemşerilerimizin bilgi kirliliği ve yalan-yanlış bilgilerle farklı şeyler düşünmesine yol açmaktadır. Malum olduğunuz üzere Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Mutlu ve kıymetli eşleri, 24.10.2016 Pazartesi günü öğle saatlerinde birtakım iddialar üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Belediyemize gelinerek gözaltına alınmışlardır. Devamında önce İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve akabinde saat 17.30'da Bucak adliyesine götürülmüşlerdir. Adliyede de savcılık makamında sorgulamaları yapılarak tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişlerdir. Mahkeme sonucunda da gece saat 03:00 sularında Başkanımız Süleyman Mutlu'nun eşi Mine Mutlu'nun adli kontrol ile serbest kalmasına ve Başkanımız Süleyman Mutlu'nun tutuklanmasına karar verilmiştir.
Davaya iştirak eden avukatlarımızdan aldığımız bilgilere göre Başkanımıza yöneltilen iddialar ile ilgili itiraz dosyası hazırlanarak aynı avukatlarımız tarafından itiraz dosyası ilgili yerlere iletilmiştir. Bundan sonra avukatlarımız ve bizler tarafından süreç takip edilecektir. Biz inanıyoruz ki adalet yerini bulacak ve Başkanımız tekrardan görevinin başına dönecektir" ifadelerini kullandı.

Başkan Yasin Uğur,açıklasının devamında şu sözlere yer verdi: "Tüm bu olaylar sonucunda Belediye hizmetlerinin yürütülmesi için resmi prosedür olan Başkanlık makamına atama yapılması, Burdur Valimiz Sayın Şerif Yılmaz tarafından gerekli değerlendirmenin yapılarak, şahsımın Bucak Belediye Başkanlığına atama yazısı Bucak Kaymakamlığımıza bildirilerek gerçekleşmiştir.Şahsi çıkarları bir kenara bırakarak, hep birlikte el ele vererek, 27.10.2016 tarihi itibariyle Bucak Belediye Başkanı olarak devam eden belediye hizmetlerimizin aksamadan devam etmesi hususunda şahsım ve belediye meclis üyelerimle var gücümüz ile çalışacağız.Dün olduğu gibi bugünde milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkarak Milletimizin ve Aziz Bucaklı Hemşerilerimin yanında olmaya devam edeceğiz” 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 252 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat