BESOB Başkanlar Kurulu Toplandı

Okunma: 2363
Burdur 7 Kasım 2016 12:51
Videoyu Aç BESOB Başkanlar Kurulu Toplandı
A
a

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu Toplantısı ile eğitim semineri Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yapıldı.

Burdur Esnaf Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan’ın başkanlık ettiği toplantı, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Birlik Genel Sekreteri Nevriye Yıldırım, Sicil Müdürü Mustafa Okan, Burdur'da bulunan 26 esnaf odasının başkanları ve personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, 6736 sayılı torba kanundaki vergi uygulamaları, sicil uygulamalarındaki yeni düzenlemeler, yeni uygulamaya girecek olan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ve oda aidatlarının yapılandırılması konuları görüşüldü.

Birlik Başkanı Kalkan yaptığı açıklamada, her yıl düzenli olarak yaptıkları Odalar Birliği Başkanlar Kurulu ve genel sekreterler eğitim toplantılarını gerçekleştirdiklerini belirtti. Toplantılarda, durum değerlendirmelerinin yapıldığı ifade eden Kalkan, yıl içerisinde yapılan etkinlikleri ve yapılabilecek çalışmaları da görüştüklerini dile getirerek, “Birliğimizin görevi, esnafımızın durumunu değerlendirdik. Buna göre arkadaşlarımıza ilgili konuları, yapılacak işlemleri söyledik, yapacaklarımızı anlattık. Bundan sonra da önümüzdeki döneme yönelik bazı hazırlıkları tamamlayacağız. Buradaki amacımız buydu. Burada 2 gün boyunca hem dinlenme hem de bu mesaiyi yerine getirmek için toplandık” dedi.

Yoğun bir çalışma dönemini başarıyla tamamlamak üzere olduklarını işaret eden Başkan Kalkan, Burdur Odalar Birliği’nde yeni bir yapılanma gerçekleştirdiklerini anlattı. Yeni yapılanma ile birlikte yürütülen çalışmalar neticesinde kayıtlı esnaf sayılarında da artış olduğunu söyleyen Kalkan sözlerine şöyle devam etti: “Esnaflarımız gün geçtikçe artıyor. Geçen yıl itibariyle 10 binin altında olan sayımız, bugün itibariyle 10 bin iki yüzlere doğru tırmandı. Daha fazla esnafımızın olmasını ve bu esnaflara, buradaki toplantılarda değerlendirdiğimiz gibi teşvik ve desteklerin verilmesi, kredilerin daha ucuza mal edilmesi gibi konuları tartıştık ve görüştük.”

Ardından, Halk Bankası ve Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin müşterek çalışması ile yürütülen kredilendirme konuları görüşüldü. Toplantıda 2017 yılının bütçe görüşmelerine de yer verildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat