BGC'den İsa Kayacan Açıklaması

Okunma: 430
Burdur 17 Ekim 2016 13:54
Videoyu Aç BGC'den İsa Kayacan Açıklaması
A
a

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Tuncel, yazılı bir açıklama yaparak Gazeteci-Yazar İsa Kayacan'ı saygı ve minnetle andıklarını bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamada "Anadolu basınının yılmaz savunucusu hemşehrimiz Gazeteci-Yazar İsa Kayacan’ı vefatının ikinci yıl dönümünde büyük bir saygı ve minnetle anıyoruz.
Fahri profesör İsa Kayacan; Anadolu'nun fahri basın hamşehrisidir. Gazetecidir, yazardır, şairdir ve araştırmacıdır. Edebiyatımızın hemen  hemen  her alanında kalemini oynatmış, sanat, edebiyat gibi konularda birçok  yapıtlar Türk edebiyatına kazandırmıştır. Örneğin öykü, masal, tarih, roman, tiyatro, müzik,  halk bilimi, biyoğrafi,  şiir, deneme, folklor, araştırma, röportaj gibi konularda   kitaplar hazırlayıp  yayınlanmış ve eserlerini aldığı  binlerce  kitaplarla birlikte Türkiye'nin  birçok kütüphanelerine  armağan etmiştir. 
1943 yılı Tefenni Ece doğumlu  Kayacan’ın yazıları  Türkiye'nin pek çok yerinde iller ve ilçelerde yayımlanan  yerel  günlük gazetelerde ve  dergilerde  yayımlanmış, İsa Kayacan ismi Anadolu basını, yerel basınla özdeşleşmiştir. Anadolu’nun yanısıra Türk Dünyası ile Azerbaycan coğrafyasıyla, Iraklı Türkmenlerle yakından ilgilenen Burdur’un yetiştirdiği kültür adamı, Cemiyetimizin üyesi İsa Kayacan’ı, bir kez daha rahmetle anıyoruz" ifadeleri kullanıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat