Kapat

 BİTİRİRKEN…

Anasayfa
Antalya  BİTİRİRKEN…
Reklam Reklam

 BİTİRİRKEN…

                           Değerli Okuyucularım,

Başlık sizi şaşırtmasın. Buradaki “Bitirirken” sözcüğü yazdığımız haftalık yazıları değil, Belediye Başkanlığını ifade ediyor.

Beş yıl su gibi geçti. 31 Mart 2019 günü hayatımızdaki Belediye Başkanlığı dönemi  kapanıyor.

Zaman yönetimine her zaman büyük önem verdim.

Çünkü önemli  işler başarmanın altın kurallarından biri,  zamanı iyi  kullanmak,  yani  onu boşa geçirmemek.

Biz de öyle yaptık. Belediyedeki odamıza gelenler bileceklerdir. “Gölhisar’ımızın bize verdiği sürenin dolmasına ….. gün kaldı” diye bir geri sayım takvimi  hep yanı başımızda bulunurdu.

Şimdi arkama dönüp baktığım zaman vicdanen çok müsterih bir durumdayım.  Sevgili  Gölhisarlı  kardeşlerimizin  bize  verdiği  süreyi çok tasarruflu kullandığımızı düşünüyorum.

Daha iki yıl önce bizzat kendi Meclis Üyelerimden bazılarının bile inanmadığı ve ” bu alt yapı inşaatı 4-5 yıl sürer”  dedikleri bir durumdaydık.  Gerçekten  her taraf delik deşik ve köstebek yuvası gibiydi.

Şimdi ise hem altyapıyı bitirdik, hem de üstyapıyı…

Bizim eşdeğerimizdeki bir belediyenin 8-10 yılda zor bitirebileceği bir iş yükünü;   üç, üç buçuk  yılda  bitirdik. Çünkü zamanı iyi kullandık. Hükümetimizin verdiği kredileri, hibeleri  yerinde ve zamanında  değerlendirdik.

Çok şükür şimdi…

“Gölhisar  Büyük  Düşündü ve  Değişimi Başardı” diyebiliyoruz.

Çünkü artık:

Gölhisar’a ova tarafından girerken, insanlarımızı  fena kokular değil,  Atatürk Caddesine diktiğimiz ıhlamurların  mis gibi kokuları  karşılıyor.

Altyapımız tamamen yenilendi. Gölhisar’dan Afyon’a kadar yol uzunluğunda yani 275 km. lik bir  altyapıyı  Gölhisar’a  döşedik.  Belediyemiz   bundan sonra sık sık kanalizasyon patlaklarıyla uğraşmayacak. 30-40 yıllık asbetli kanserojen  borulardan su içmeyeceğiz. Yazda, kışta, bayramda,  seyranda  ikide bir sularımız kesilmeyecek. Cadde ve sokaklarımızı sel basmayacak.

Caddelerimiz, sokaklarımız bambaşka bir kimliğe bürünerek bir şehir havasına kavuştular.

Gölhisar’ımız doğalgazı yaktı. Tertemiz, kolay ve ucuz bir  yakıt. Artık sıcak suyumuz 24 saat hazır.

Pazaryerimiz Gölhisar’ımıza yakışır bir görünüme kavuştu.

İlçe tarihi boyunca ilk defa İmar Kanununun 18. Maddesine göre parselasyon  planları yaparak 500-600 dönüm alanda parselasyon işlemlerini bitirdik. 200-250 dönümlük bir alan da yakın zamanda bitecek. İmar planlarımızı yeniledik. Böylece  gelecekteki modern Gölhisar’ın temellerini attık.

Değişik meslek gruplarını mekansal olarak  bir araya topladık: İçkili mekanlar, galericiler, taksiciler vb. gibi…

Mezarlıklarımız, cenaze hizmetlerimiz çağdaş ve insani bir  görünüme kavuştu.

Yaklaşık 5 yıldan beri 120 yaşlımıza sıcak yemek hizmeti vermekteyiz ki, bu hizmeti;  bırakın  bizim ölçeğimizdeki bir belediyeyi, birçok  il belediyesi dahi vermiyor.

Burada sayarsak epey  zaman alacak bir çok  hizmeti hayata geçirdik, çok şükür ama değerli okuyucular; Gölhisar’da iki şeyin önüne geçemedik:

1-Dedikodu

2-Mahallecilik

Bunları da İnşallah bundan sonra seçilen diğer arkadaşlarımız başarır.

Sağlıcakla kalın…    Dr.Ramazan Canural

Reklam Reklam Reklam