BTB ve BUTSO’dan öğrencilere giyim yardımı

Okunma: 2509
Burdur 11 Kasım 2016 15:00
Videoyu Aç BTB ve BUTSO’dan öğrencilere giyim yardımı
A
a

Burdur Ticaret Borsası (BTB) ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) eğitime destek çalışmaları kapsamında, Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile il genelindeki okullara dağıtılmak üzere 1200 çift ayakkabı ve 1200 adet eşofman olmak üzere toplamda 2400 adet giyim yardımı yaptı.

  Burdur Ticaret Borsası (BTB) ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) eğitime destek çalışmaları kapsamında, Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile il genelindeki okullara dağıtılmak üzere 1200 çift ayakkabı ve 1200 adet eşofman olmak üzere toplamda 2400 adet giyim yardımı yaptı. Ayakkabı ve eşofmanlar, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sedat Öz tarafından Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen törenle okul müdürlerine teslim edildi.

  TOBB'un eğitime destek çalışmaları kapsamında Burdur Ticaret Borsası ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda öğrencilere yönelik eğitim yardımlarını sürdürüyor. Ticaret Borsası ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından alımı yapılan toplamda 2400 adet ayakkabı ve eşofman ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen törenle okul müdürlerine teslim edildi. Törene Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sedat Öz ve okul müdürleri katıldı.

  Törende kısa bir konuşma yapan Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, “Borsamız ve Ticaret ve Sanayi Odamız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkılarıyla her yıl eğitim yardımlarını sürdürüyor. Eğitimin kapsamının genişlemesi ve eğitimli insanların sayısının artması bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en büyük göstergesidir. Bu yardımlarımızla çocuklarımızın bu dönemki ihtiyaçlarına destek olmaktan da mutluyuz. Özellikle okumaya hevesli ancak imkanları kısıtlı olan öğrencilere ulaşmak ve onların önünü açmak adına bu tür desteklerin çok önemli olduğunu düşünüyor ve bu çocuklarımızın ihtiyaçlarına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 139 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat