Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi’nden 51 Öğrenci Üniversiteye Yerleşti

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi’nden 2016-2017 eğitim öğretim döneminde mezun olan öğrencilerden 51’i üniversiteye yerleşti.

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi’nden mezun olan 17 öğrenci Tıp Fakültesi’ne yerleşmeye hak kazanırken, 17 öğrenci Mimarlık-Mühendislik fakültelerine, 4 öğrenci Diş Hekimliği Fakültesi’ne,2 öğrenci Eczacılık Fakültesi’ne, 6 öğrenci Sağlık Bilimleri fakültelerine,6 öğrenci Fen-Edebiyat ve Eğitim fakültelerine, 1 öğrenci de Hukuk Fakültesi’ne yerleşti.

Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Okul Müdürü Nermin ULUIŞIK, başarılarının arkasında Okul Aile Birliği ile olan işbirliğinin yattığını belirterek “Lisemizden 2016-2017 yılında mezun olan 115 öğrenciden 63 tanesi üniversiteye yerleşti. Bu yıl mezunlarımızın yerleşme oranı %59,3 olarak belirlendi. Bu büyük bir başarıdır ve bu başarının arkasında Okul Aile Birliği ile olan işbirliğimiz var. Bizler Okul Aile Birliğinin de desteğini alarak öğrencilerimizin daha iyi koşullarda öğrenim görmeleri için çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, yükseköğrenimlerinde başarılar diliyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” şeklinde konuştu.

HABER: Hüseyin Çubuk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ