Kapat
istanbul escort

Bucak Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Anasayfa
Bucak Bucak Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

1 Mart Mahalli İdareler Genel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine seçilen yeni meclis üyeleri Belediye Başkanı Emrullah Ünal Başkanlığında ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

31 Mart mahalli İdareler Genel seçimlerinde Bucak belediye Başkanlığına seçilen Emrullah Ünal ve Ak Parti’den 9, İYİ Parti’den 6 Belediye Meclisi üyeleri ilk meclis toplantısını Belediye toplantı salonunda yaptı. Toplantı ’ya İYİ Parti’den Aynur Akçay rahatsızlığından dolayı katılamadı. İlk Meclis toplantısı öncesi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra konuşan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Beş yıl hep beraber çalışacağız. İnşallah bu zaman sürecinde Bucak için hayırlı ve başarılı çalışmalara imza atarız” dedi.

Daha sonra Bucak Belediye Meclisi gündemine geçildi. Gündemin ilk maddesi olarak gizli oy ile Meclis Başkan vekili olarak Ahmet Gezmez, ikinci başkan olarak da Ahmet Özcan seçildi, Meclis Divan Katipliğine meclisini Ak Parti’li tek bayan üyesi olarak Ayşegül Altınsoy, İsmail Baştaş, Encümen üyeliklerine Yakup Gülcü İsmail Bastaş, Denetim Komisyon üyeliklerine Ayşegül Altınsoy, İsmail Baştaş, Yasin Çiçek, İYİ Parti’den Fuat Şan ve Hüdai Şimşek, İmar komisyonu Üyeliklerine Yakup Gülcü, Ahmet Gezmez, İsmail Başarır, İYİ Parti’den Nurettin Durmaz ve Hüdai Şimşek, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine Ayşegül Altınsoy, İsmail Baştaş, Yasin Çiçek, İYİ Parti’den Recep Mutlucan, Nurettin Durmaz, Ulaşım Komisyonu Üyeliklerine Mustafa Korkmaz, Ahmet Özcan, Osman Tolunay, İYİ Parti’den Aynur Akçay ve Ali Sağar seçildi.

Meclisin Huzur Hakkı Ücretinin belirlenmesi için Ak Parti Meclis Üyesi Yasin Çiçek, ücretin alınmamasını isterken, İYİ Parti’den Fuat Şan huzur hakkı ücretinin alınmasını, alınan ücretin bir fon oluşturularak üniversitede okuyan 3-5 kişiye burs verilmesini önerdi. Ak Parti meclis üyelerinin, bu durumun ileri ki günlerde burs almak için çok sayıda öğrencinin başvurusu olabileceği dikkati çekildi. Bunun üzerine meclis üyeleri huzur hakkı parasının alınmasını, paranın kullanılmasını da parti gruplarının takdirine bırakıldı.

Gündemin diğer bir gündem maddesi,9 kişiden oluşacak Burdur belediyeler Birliğine Üyelerinin seçimine geçildi. Ak Parti meclis üyesi Yasin Çiçek, Burdur Belediyeler birliğine seçilecek olan 9 üyenin ’de meclise giren Ak Parti meclis üyelerinin seçilmesini önerdi. İYİ Parti adına söz alan meclis üyesi Fuat Şan Burdur Belediyeler Birliği üyeliği için meclisin 9 Ak Parti meclis üyesinin seçilmesinin uygun olmayacağını en azından bu üyelik için 5 Ak Parti, 4 İYİ Parti’den üye seçimi yapılmasını önerdi. Daha sonra Ak Parti meclis üyelerinin, Burdur Belediyeler Birliği üyesi olarak 9 Ak Parti meclis üyesinin seçilme önerisi ısrar edilince, İYİ Parti meclis üyesi Fuat Şan söz alarak “Burada ilk meclis toplantısında haksızlık yapıyorsunuz. Bucak’ı temsilde adil ve adaletli şekilde seçim yapılması gerekiyor. İYİ Parti’ye 11 binin üzerinde oy veren ve meclise 6 meclis üyesi gönderen halk iradesini yok sayamazsınız” diye uzun süre itirazlar sürmesine rağmen yapılan oylamada oy çokluğu ile 9 Ak Parti meclis üyesi seçildi.

Akdeniz Belediyeler Birliği Üyeliğine Ak Parti’den oy çokluğu ile İsmail Başarır seçildi. Gündemin diğer maddesi ise Meclisin toplantı günlerinin her ayın ilk haftası Salı günleri olarak belirlenirken yıl tatili olaraktan Ağustos ayı tercih edildi.

Daha sonra 2018 yılı Faaliyet raporu okunarak görüşülüp onaylandı. Son olarak ta Denetim Komisyon raporları görüşüldü.

Bucak Belediye Meclis Toplantısı gündem madderinin görüşülmesi tamamlandıktan sonra İYİ Parti meclis üyesi Fuat Şan, Belediye Başkanı’na bir sonraki meclis toplantısında görüşülmek üzere Bucak Belediyesi Logosu ve Bucak Belediyesi Tabelasına, Türkiye Cumhuriyeti, T.C konulması için öneri dilekçesi verdi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İYİ Parti Meclis Üyesi Fuat Şan’ın verdiği dilekçeyi meclise okuyarak, bir dahaki toplantıda gündeme alınacağını söyleyerek oturumu kapattı.
kaynak: Akca Gazete – Halim Akca

Reklam Reklam Reklam