Kapat

Bucak, Çeltikçi ve Ağlasun’da 20 Okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası Verildi

Anasayfa
Ağlasun Bucak, Çeltikçi ve Ağlasun’da 20 Okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası Verildi
Reklam Reklam Reklam

Bucak, Çeltikçi ve Ağlasun İlçelerinden 20 okulumuza “Beslenme Dostu Okul’’ sertifika töreni Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin’ in katılımı ile  Bucak Kültür merkezinde gerçekleştirildi.

Bucak İlçe Sağlık Müdürü Dr.Yasemin Erk ve ekibi koordinasyonunda yapılan denetimler sonucu “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan 20 okulun sertifikalarını vermek üzere düzenlenen törene, Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Reha Sermed Aygören, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Bucak kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

9

Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin ve İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.Reha Sermed Aygören yaptıkları konuşmalarında okul sağlığı hizmetlerinin kurumlar arası işbirliği çerçevesinde arttırılarak devam etmesi gerektiğine değindiler. Diğer okulların da başvurularını yapması çağrısında bulunarak, okul yöneticilerine sertifikalarını takdim ettiler

Düzenlenen programda ayrıca 14-21 Kasım Diyabet Haftası kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Mustafa Özgür Pirgon tarafından “Diyabetin Tarihçesi, Diyabet Nedir ve Diyabette Tedavi” hakkında sunum yaparak vatandaşların sorularını cevaplandırdı.

İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Reha Sermed Aygören Sunumu için Prof. Dr. Mustafa Özgür Pirgon’a teşekkür ederek, çiçek ve plaket taktim etti


Program sonunda Burdur İl Sağlık Müdürü ve  yöneticileri, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede’yi makamında ziyaret ettiler.

Reklam Reklam Reklam