Kapat
istanbul escort

Bucak Devlet Hastanesinden Türkiye Çapında Başarı

Anasayfa
Bucak Bucak Devlet Hastanesinden Türkiye Çapında Başarı
Reklam Reklam Reklam

BUCAK DEVLET HASTANESİNDEN TÜRKİYE ÇAPINDA BİR BAŞARI DAHA

Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen uzman ulusal değerlendirme ekiplerinin yerinde değerlendirmesi sonucunda Bucak Devlet Hastanesi “Bebek Dostu Hastane” ünvanı tescilini almaya tekrar hak kazandı.
Bucak Devlet Hastanesi 100 tam puan alarak yine bir başarıya daha imza atmış ve Türkiye’ de bu tescili 100 tam puan ile hak eden birkaç hastane arasına girmeyi başarmıştır.

Ayrıca ilimizde yapılan ulusal değerlendirme sonucunda 100 tam puan alarak en başarılı hastane olmuştur.

Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi; Uzm. Dr. Bilal TANRITANIR yaptığı açıklamada: “Bebek Dostu Hastane” ünvanının tekrar tescilini alan Bucak Devlet Hastanesi, tüm eğitimlerini alan nitelikli sağlık personeli ile
Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında “Ulusal Bebek Dostu Hastane Değerlendirme Ekibi” tarafından değerlendirmeden 100 tam puan alarak geçti.
1991 yılında UNİCEF ve WHO bünyesinde başlatılan bebek dostu hastaneler programı çerçevesinde 2006 da bebek dostu hastane unvanını alan Bucak Devlet Hastanesi bu ünvanını yapılan denetimler sonucu bir kez daha yeniledi.

Tabi ki böylesine önemli bir tescili almaya hak kazanmak için uzun süren bir hazırlık ve çalışma, gerektirmiştir. Bu çalışma ve hazırlıklara tüm hastane çalışanları katılmıştır. Emeği geçen Başhekim Yardımcılarıma, İdari Mali İşler Müdürüm ve Yardımcılarıma, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürüm Yasemin VİCİR Hanımefendiye, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı (bebek dostu hastane proje koordinatörü) TürkanTEKİN Hanımefendiye, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı İlknur ÇETİNKAYA Hanımefendiye, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Uzman Hekimlerime, Çocuk Servis Sorumlusu hemşire (Bebek dostu hastane proje sorumlusu) Filiz ÜNSAL ve ekibine, Kadın doğum sorumlusu ebe Sevilay BAYDAR ve ekibine ayrıca tüm hastane çalışanlarına göstermiş oldukları büyük gayretten ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu ünvan tescili için her çalışanımız gerçekten çok çalıştı ve güzel başarılara hep beraber imza attık. Özverili çalışma ve katkılarla “Bebek Dostu Hastane” tescili tekrar kazanılmış ve hastanemiz önemli bir prestij sahibi olmuştur.
Tüm ekibime tekrar teşekkür ederek haklı gururlarını paylaşmaktan büyük kıvanç duymaktayım.” dedi.

Reklam Reklam Reklam