Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Teknik Gezi

Okunma: 1522
Bucak 2 Kasım 2016 14:25
Videoyu Aç Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Teknik Gezi
A
a

Üniversitemiz bünyesinde bulunan Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu’nde yer alan Lojistik Programı öğrencileri, Port Akdeniz Limanını ziyaret ettiler.

   Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Osman AKIN, Okul Müdür Yardımcısı Öğrt.Görv. Zekeriya AKIN, Dış Ticaret Bölüm Başkanı Öğrt.Görv. Hakan KIRBAŞ, Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Şevket Süleyman İRTEM’in de katılımıya 28 Ekim 2016 tarihinde Port Akdeniz limanını ziyaret ettiler.
   Lojistik süreç içerisinde taşıma modlarının dönüştüğü en önemli bacaklardan olan ve literatüre intermodal, multimodal, kombine taşımacılık gibi kavramları kazandıran limanlarda yüklere verilen hizmetin çeşitliliğinin daha iyi anlaşılabilmesi için öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine bu teknik gezi tertip edildiğini bildiren Yrd.Doç.Dr. Şevket Süleyman İRTEM, derslerde gösterilen liman hizmetlerinin görsel olarak öğrencilere sunulmasının mesleki yeterlilik düzeyini yükselteceğini bildirdi.
  
  Liman havasını teneffüs ederek mezuniyet öncesi sektöre son hazırlıklarını yapan öğrenciler konteynere mermer yükleme operasyonu, gemiye big bag cuvallarla dökme yük yükleme operayonunu canlı olarak izleme imkânı buldu. Ekip, elleçleme işlemlerinde kullanılan forklift, fantuzzi stacker, gantry kreyn, konveyör band, maffy gibi ekipmanların hareketlerini canlı olarak izledi ve serim sahaları, CFS terminalleri, yolcu terminaller, planlama ve operasyon ofisini gezme şansı elde etti.
   Öğrencilerin limanın riskli çalışma ortamına hazırlıklı oldukları yaptırmış oldukları baretlerden anlaşıldı. Öğrencilerimizin takmış oldukları üniversitemiz logolu baretler “önce emniyet” bilincinin göstergesi olarak öne çıktı.

   Okul Müdürümüz Yrd.Doç.Dr. Osman AKIN, ticari bir limanın yönetimini başarı ile sürdürmenin yanında çalışanlarının mesleki sağlık, emniyet yönetimini de başarı ile yürüten Port Akdeniz Limanı Genel Müdürü Sayın Özgür Sert’e, limandaki yoğun çalışma ortamının arasında üniversitemiz öğrencileri için zaman ayırdıkları için teşekkür etti.

  Operasyon Müdürü Sayın Orhan Candemir’in gün boyunca liman operasyon sürecini en ince detayına kadar öğrencilerimize aktarması ile geziye devam edildi. Ekibimizi misafir ettikleri süre zarfında başarılı kalite ve çevre yönetiminin inceliklerinden de örnekler veren Operasyon Müdürü Sayın Orhan Candemir bilgilerinin yanında tecrübe ve tavsiyelerini de öğrencilerle paylaştı. Gezi sonunda, misafir ettiği öğrencilerin ilgi ve bilgi düzeyinden ve önceki dönemde okulumuzdan istihdam etmiş oldukları stajyerlerin yeterliliklerinden memnun olduklarını dile getiren Orhan Candemir, Üniversitemizin lojistik sektörüne donanımlı personel yetiştirme konusunda marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini bildirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat