Bucak HTMYO'da Atatürk'ü Andılar

Okunma: 1501
Bucak 11 Kasım 2016 16:57
Videoyu Aç Bucak HTMYO'da Atatürk'ü Andılar
A
a

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıldönümünde Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu’nda anıldı.


Halk Bilimi ve Spor Topluluğu tarafından düzenlenen anma programına Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, Bucak ZTYO Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Adnan Kalkan, Bucak HTMYO Yüksekokul Müdürü  Yrd. Doç. Dr. Osman Akın, yüksekokul akademik personeli ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk’ün sevdiği türküler söylendi. Anma töreninde Türk Tarihi için önemli bir yere sahip olan tarihi karakterlerinde yer aldığı tiyatro oyunu sergilendi. Türkiye’nin ilk kadın şehit pilotu olan Bucaklı Teğmen Ayfer Gök’ün de anlatıldığı tiyatro izleyicilerden büyük alkış aldı.
Atatürk’ün gençler üzerine söylediği sözlerinde paylaşıldığı programda son olarak konuşma yapan Bucak HTMYO Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Osman Akın, üniversitelerin her bireyi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği uygarlık seviyesine çıkarması için birer araç olduğunu ve gençlerin bu aracı en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.
Programa katılan herkese teşekkür eden Akın, programı hazırlayan Halk Bilimi ve Spor Topluluğu’na ve danışman hocalara teşekkür etti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat