Kapat

Bucak İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Büyük Başarı

Anasayfa
Bucak Bucak İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Büyük Başarı
Reklam Reklam

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen yarışmalarda Bucak İmam Hatip Ortaokulu’ndan dereceye giren öğrencilere ödülleri okullarında düzenlenen törenle verildi.

Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, Bucak İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yüksel Balgamış, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yüksel Balgamış, öğrencilerin elde etmiş oldukları başarıdan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirtti. 6 dalda yarışmaya katılan okul öğrencilerinin bu başarının ardından bölge finallerine katılmaya hak kazandığını belirterek emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Ödül töreninde Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında erkekler kategorisinde il birincisi olan Ömer Faruk Gürcan, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında kızlar kategorisinde il üçüncüsü olan Reyhan Işık, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında erkekler kategorisinde il birincisi olan Fevzi Kerem Bilgiç, Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasında kızlar kategorisinde il birincisi olan Sueda Koca, Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasında erkekler kategorisinde il dördüncüsü olan Muhammet Zahid Akyol, Genç Sesler Musiki Yarışmasında il birincisi olan Ümmü Büşra Çetin’e ödülleri protokol tarafından verildi.

Ardından öğrenciler derece aldıkları alanlarda hünerlerini sergiledi.  İl genelinde yapılan yarışmalarda derece alan Bucak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ilerleyen zamanda yapılacak olan bölge finallerinde Burdur’u temsil edecek.

Reklam Reklam Reklam