Bucak'ta 16 Keçiyi Zehirlediler

Okunma: 16952
Bucak 28 Kasım 2016 23:43
Videoyu Aç Bucak'ta 16 Keçiyi Zehirlediler
A
a

Burdur'un Bucak ilçesinde meralık alanda otlayan 16 keçi kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından zehirli besi yemi verilerek öldürüldü.

Olay, önceki gün saat 10.00 sıralarında Bucak ilçesi Aladağ-Büğüş mevkii bulunan meralık alanda meydana geldi. İddiaya göre hayvancılıkla Turgut Aktan, yaklaşık 150'ye yakın keçilerini otlamaları için meraya saldı. Öğle saatlerinde yeniden hayvanları toplayarak ahıra götürmek istedi. Fakat ahıra doğru giderken meralık alanın çevresinde zehirli besi yemlerini yiyen keçiler, kısa sürede zehirlenerek bulundukları yerde öldü.

Yaşanan olay nedeniyle bir hayli üzgün olan hayvan üreticisi Turgut Aktan, durumu hemen polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen emniyet ekipleri, zehirlenen hayvanların incelemeye aldı. 

Geçimini hayvancılık ile sağlayan bir aile olduklarını söyleyen Aktan, "Sabah otlatmak için keçilerimizi meraya saldık.Tekrar ahıra getirmek için gittiğimizde keçileri yerde yatarken bulduk.Çevreye baktık ki zehirli besi yemleri var. Bu insanlığa sığar mı? Bunu kim yaptıysa bulunmasını istiyoruz. Bunlar bizim geçim kaynağımız" dedi.

Olayı gerçekleştirenlerin bulunması için suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Aktan," Hangi vicdansız bunu yaptıysa bir an önce bulunmasını istiyorum. Cezası neyse adalet önünde çekmesi lazım" diye konuştu.

İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin incelemeleri sonucu hayvanların kesin ölüm sebebinin netlik kazanacağı belirtildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat