Bucak'ta 3.Etap Toki Konutları Yükseliyor

Okunma: 2704
Bucak 28 Ekim 2016 22:19
Videoyu Aç Bucak'ta 3.Etap Toki Konutları Yükseliyor
A
a

Bucak’ta 1. ve 2. TOKİ’lerden sonra 3. etap TOKİ’lerde yükselmeye başladı. 2+1 ve 3+1 TOKİ konutlarının inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Çamlıca Mahallesinde 2. etap TOKİ konutlarının Kuzey Doğusun-da yapımına başlanan yeni TOKİ konutları; B1 tipi 2+1 dairelerden 4 blok olmak üzere 65 daire 65 daire ve C1 tipi 3+1 dairelerden 4 blok olmak üzere 64 daire yapılıyor.

TOKİ’lere müracaat eden ve bekleyen vatandaşlar: “3. Etap TOKİ’lerin inşaatı devam ediyor. Biran önce bitmesi için dua ediyoruz. İnşaat bitince 129 tane aile ev sahibi olacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Bucak ilçemiz artan nüfusu ile her geçen gün konut ihtiyacı artan bir kent. İnşaat sektörünün güçlü olduğu Bucak ilçemizde arz talebi karşılamıyor. Bu konuda okurlarımız; “Bucak ilçemiz sanayileşen ve büyüyen bir ilçe. Artan nüfusa orantılı olarak ilçemizde düğün sayıları da artıyor. Her düğün yeni bir aile demek. Yeni bir aile ise konut ihtiyacı demek anlamına geliyor.

Evlilikle ihtiyaç olan konutların ötesinde ilçemiz dışarıdan göç alıyor. Gerek kalifiye, gerekse kalifiye olmayan işgücü ilçemize istihdam amaçlı geliyor. Ailesi ile gelen çalışanlar da konut talebinde çıtayı yükseltiyor. Bunun için diyoruz ki, yapılan toki konutları şimdiden yetersiz gelecektir. Gerek aynı alana gerekse ilçemizin değişik alanlarına yeni TOKİ projeleri için şimdiden çalışmalar başlamalıdır.” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 139 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat