Bucak'ta Atatürk Anıldı

Okunma: 1224
Bucak 10 Kasım 2016 12:23
Videoyu Aç Bucak'ta Atatürk Anıldı
A
a

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında Bucak ilçesinde ikinci tören İlçe Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Saat 10:00'da Bucak Kültür Merkezi'nde Ayşe Sak Ortaokulu'nun düzenlemiş olduğu anma programı yapıldı. Anma törenine İlçe Kaymakamı İsmail Bayata, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Ali Atan, Bucak Belediye Başkan Vekili Yasim Uğur, siyasi partiler, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Ayşe Sak Ortaokulu Okul Müdürü Hasan Ağılgat yaptı. Müdür Ağılgat konuşmasında "Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılı. Milletimiz için 10 Kasım bir yas günü olduğu kadar Türkiye Cumhuriyetiyle yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve anlama günüdür. O’nu anıyor ve anlamaya çalışıyoruz. Anlamamız gereken en değerli nokta da Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyete yön veren kurucu ilkelerdir. Savaş sonrası yaptığı inkılaplarla, bir yandan genç Türkiye’nin oturması gerektiği temelleri gerçekleştirmiş, bir yandan da ülkemizin modem ülkeler seviyesine çıkması için milletiyle birlikte, ondan aldığı güçle büyük bir enerji harcamıştır. Ulusumuzun kurtarıcısı, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, eşsiz devlet adamı Atatürk, dün olduğu gibi bundan böyle de yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir, buna hiç şüphe yoktur" dedi.

Anma töreninde okul öğrencileri tarafından hazırlanan Çağdaşlık orotoryosu ve Atatürk'ün sevdiği türküleri seslendiren koro da sahne aldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78’nci ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokolün plaket takdiminden sonra anma programı sona erdi.

Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler
1- Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencisi Hatice Altıışık
2- Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi öğrencisi Hanım Nur Özkan
3- Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencisi Ayşe Dinçer

Şiir Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler
1-Ayşe Sak Ortaokulu öğrencisi Mehmet Altıntaş
2-Kocaaaliler Ortaokulu öğrencisi Sultan Uluışık
3-Ayşe Sak Ortaokulu öğrencisi Rıdvan Fuat Gültop

Resim Yarışmasında dereceye giren öğrenciler
1-Özel Bilim İlkokulu öğrencisi Kardelen Özkurt
2-Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencisi Hüseyin Üstün
3-Özel Bilim İlkokulu öğrencisi Berin Nisa Ünal
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 252 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat