Bucak'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

Okunma: 781
Bucak 29 Ekim 2016 14:46
Videoyu Aç Bucak'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
A
a

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 93. yılı, yurt genelinde olduğu gibi Bucak ilçesinde de çeşitli törenlerle kutlandı.

   Program Bucak Kaymamakamı İsmail Bayata'nın makamında tebrikleri kabulüyle başlarken Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet meydanında devam etti. Kaymakam Bayata törende yaptığı konuşmasında; “Tarih sahnesine çıktığı günden bu yana bağımsızlığından ödün vermeyen, vatanı ve bayrağı için canını ortaya koyan, ecdadımız ve onun asil torunları olan bizler de aynı yola baş koyduğumuzu her defasında göstermişizdir." dedi.

   Kaymakam İsmail Bayata konuşmasına şöyle devam etti, " Bin yıldır bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde yaşayan aziz milletimizin barış ve huzurunu bozmak isteyenlere karşı tarihin her döneminde içeriden ve dışarıdan saldırılar olmuştur. Bunlardan farklı olarak kendi vatandaşına kurşun sıkacak kadar alçaklaşan 15 Temmuzun hainlerine de gereken ders verilmiştir. Unutmayalım ki bugün bizler huzur, güven ve refah içinde bir bayram daha kutlayabiliyorsak, şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa; tankın uçağın karşısına iman dolu göğsüyle çıkan adeta Çanakkale Destanını yeniden yazan, bir ve beraber olduğunu bir kez daha gösteren aziz Türk Milletinin vatanseverliği sayesindedir. Bununla birlikte Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetiyle darbe kalkışmasının bertaraf edilmesine karşı ortaya koyduğu güçlü irade Türk halkının ortak iradesini yansıtmıştır. Şu asla unutulmamalıdır ki 15 Temmuzda bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkan siz değerli halkımız bundan sonra da vatanına bayrak ve bağımsızlığına kast edenlere kesinlikle seyirci kalmayacaktır"

   Kutlamalar konuşmaların ardından Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerinin ödüllerinin verilmesi,Emin Gülmez Ortaokulu halk oyunları,Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu ront gösterisi, ilk ve orta dereceli okullardan öğrencilerin yürüyüşü ve Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Bando Takımı gösterisi ile sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 148 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 97 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 110 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat